Premiera Raspberry Pi Pico W – RP2040 z łącznością Wi-Fi

W dniu dzisiejszym Fundacja Raspberry Pi zaprezentowała nowe płytki uruchomieniowe z rodziny Raspberry Pi Pico. Zdecydowanie najciekawszym produktem jest Pico W, a więc płytka uruchomieniowa z modułem komunikacji Wi-Fi. Dodatkowo na rynek trafiają moduły Pico H z zamontowanymi złączami.

Za komunikację bezprzewodową w nowych modułach odpowiada układ CYW43439 produkowany przez Infineon. Obsługuje standardy Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n, a także Bluetooth 5.2, aczkolwiek aktualnie dostępna jest jedynie obsługa Wi-Fi. Oczywiście, reszta elementów płytki pozostaje taka sama, a więc moduły zawierają mikrokontroler RP2040 z dwoma rdzeniami ARM Cortex-M0+ z taktowaniem 133 MHz, pamięcią RAM 256 KB, a także 30 pinami GPIO. Płytki zawierają także pamięć QSPI o pojemności 2 MB, służącej do przechowywania danych i kodu.

Płytki Raspberry Pi Pico H są dostarczane z przylutowanymi złączami rozszerzeniowymi oraz złączem JTAG. Oczywiście pozwala to na łatwiejsze dołączanie peryferiów w projektach hobbystycznych i przemysłowych.

Więcej informacji w artykule na stronie: Płytka Raspberry Pi Pico W z komunikacją Wi-Fi i mikrokontrolerem RP2040

Nowe płytki z serii Raspberry Pi Pico są dostępne w ofercie Kamami.pl, który jest oficjalnym dystrybutorem Raspberry Pi w Polsce

O autorze