Nadchodzi 3. edycja FPGA Hackathon and Conference organizowanego przez pracowników Nokia Kraków
Technologia FPGA zdobywa coraz większą popularność. Ma zastosowanie w telekomunikacji oraz kluczowe znaczenie w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Przede wszystkim jednak jest to nasza pasja, którą chcemy dzielić się z innymi i szerzyć popularność rewolucyjnych rozwiązań technologicznych. Wydarzenie stwarza przestrzeń do wymiany doświadczeń, integracji środowiska naukowego z biznesem i nawiązywania cennych znajomości.
FPGA Hackathon and Conference to 3 dniowe wydarzenie
Konferencja FPGA – 25 listopada 2022 – online
Jednodniowa konferencja, odbywająca się w pełni zdalnie. Prelegentami są specjaliści z branży. Podzielą się oni swoją wiedzą, doświadczeniem i zarażą słuchaczy pasją do tematów związanych z FPGA. Celem konferencji jest promocja najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej.
Hackathon FPGA – 26-27 listopada 2022 – Krakowski Park Technologiczny i online
24-godzinny hackathon, który po raz pierwszy odbędzie się w formie hybrydowej to miejsce do wykorzystania wiedzy w praktyce, sprawdzenia swoich umiejętności oraz dobrej zabawy. W poprzednich latach osiedliliśmy się na Marsie, rozwinęliśmy tam gospodarkę, a teraz pracujemy nad poprawą jakości życia mieszkańców. I potrzebujemy do tego Twojej pomocy! Twoim zadaniem będzie stworzenie Pomocników, którzy wesprą mieszkańców w codziennym życiu.
Dla kogo jest hackathon?
Zapraszamy 2-3 osobowe drużyny. Niezbędna jest przynajmniej podstawowa wiedza i umiejętności związane z układami FPGA.
Czy trzeba mieć własny sprzęt?
Zapewniamy niezbędne oprogramowanie i urządzenia potrzebne do rozwiązywania zadań.
Jak wziąć udział w wydarzeniu?
Zarówno konferencja, jak i hackathon są bezpłatne. Obowiązuje rejestracja, która wystartuje w październiku.
Więcej na: https://fpgahackathon.com/


Polacy budują bezpieczną łączność w dobie cyberwojny i zakłóceń GPS
GlobalFoundries przejmuje Synopsys w zakresie rozwiązań IP dla procesorów i przyspieszenia rozwoju fizycznych zastosowań AI
EDP uruchamia dla Grupy PBI pierwszą farmę fotowoltaiczną z BESS w Polsce 


![https://www.youtube.com/watch?v=kmvM5hVSzCM Piata już edycja konferencji Hardware Design Masterclasses dla elektroników zaskoczyła frekwencją, tym bardziej, że spotkanie było dwudniowe. Film jest krótką relacją z wydarzenia, bazującą na wypowiedziach prelegentów. [materiał redakcyjny] Zapraszamy do obejrzenia!](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rafal-tytulowe.png)


