Uruchomienie nowej fabryki Leuze w Malezji

Po trwającej zaledwie 16 miesięcy budowie firma Leuze otwiera swój nowy zakład produkcyjny w Malakce (Malezja). Już wkrótce będą tam produkowane czujniki Leuze na lokalny rynek azjatycki. Istnieje na nie duży popyt w elektronice, technologiach solarnych oraz w automatyce laboratoryjnej.

W oparciu o dane z roku 2020, sprzedaż grupy elektronicznej Leuze powinna podwoić się po raz kolejny do 2025 roku. Budowa nowego zakładu produkcyjnego Leuze w Malakce stanowi kluczowy element globalnej strategii wzrostu. Rozpoczęła się ona w styczniu 2021 roku. Już po 16 miesiącach – w kwietniu 2022 roku – zakład został ukończony i po udanym etapie rozruchu ma zostać oficjalnie otwarty w lipcu.

Większą część nowego zakładu stanowią obiekty produkcyjne i logistyczne o powierzchni 4 500 metrów kwadratowych. Dodatkowe 1 000 metrów kwadratowych przeznaczone jest na cele administracyjne. W drugiej fazie możliwa jest rozbudowa na powierzchni do 7 000 metrów kwadratowych. Początkowo zatrudniono prawie 100 nowych, miejscowych pracowników. W związku z rozwojem zakładu, w pierwszej fazie rozbudowy zatrudnionych zostanie kolejnych 100 osób. Następni pojawią się w drugiej fazie rozbudowy.

www.leuze.com

O autorze