Sterowniki bramki MOSFET i IGBT z izolacją optyczną z oferty Toshiba

Toshiba Electronics wprowadziła do oferty inteligentny, izolowany optycznie sterownik dla tranzystorów MOSFET i IGBT. Układ TLP5222 oferuje prąd wyjściowy do ±2,5 A i ma wbudowane zabezpieczenie nadprądowe z automatyczną regeneracją.

Układ TLP5222 monitoruje napięcie dren-źródło (VDS) klucza MOSFET lub napięcia kolektor-emiter (VCE) tranzystora IGBT. Obwód zabezpieczający wykryje wzrost napięcia VDS lub VCE, które jest spowodowane Jeśli nastąpi wzrost prądu, to związany z tym wzrost napięcia VDS lub VCE zostanie wykryty przez obwód zabezpieczający. Dodatkowo, sterownik zawiera także zabezpieczenie UVLO przed zbyt niskim napięciem. Oferuje również funkcję aktywnego zacisku Milera, za pomocą którego można stłumić szybkie zmiany sygnału, które mogą przypadkowo włączyć tranzystor.

Sterownik jest dostępny w obudowie SO16L, która zapewnia drogę upływu i odstęp izolacyjny minimum 8 mm. Sprawdzi się w urządzeniach, w których ważne są dobre parametry izolacyjne. Dodatkowo szeroki zakres temperatur pracy, od -40°C do +110°C, uzasadnia stosowanie sterownika w trudnych warunkach środowiskowych.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/isolators-solid-state-relays/detail.TLP5222.html

O autorze