Softshell ESD – nowość w ofercie REECO

Grupa RENEX poinformowała, że wprowadza do oferty odzieży swojej marki REECO nowość – bluzę typu softshell. Bluzę Softshell ESD REECO (CE-SOFTSHELL.SFTL) opracowano z myślą o użytkowaniu jej zarówno bezpośrednio w strefach typu EPA, w jakich produkuje się wrażliwą na wyładowania elektromagnetyczne elektronikę, jak i w powiązanych pomieszczeniach takich jak magazyny, przejścia, hale produkcyjne i przestrzenie zewnętrzne.

Nową bluzę wykonano z materiałów zawierających w swojej strukturze elementy elektroprzewodzące w postaci włókien węglowych. Zamek błyskawiczny, zgodnie z wymogami dodatkowo zakryto, a bluza spełnia wymagania określone w normie PN-EN 61340-5-1.

Wpisując się w standardy całej linii produktów REECO Bluza Softshell jest dostępna w pełnym zakresie rozmiarów – od 2XS do 2XL. Model dostępny jest w kolorze czarnym, w uniwersalnym kroju: z podwyższonym kołnierzem i dwoma kieszeniami dolnymi.

Grupa RENEX wprowadziła nowy produkt jako rozwinięcie dotychczasowej szerokiej oferty odzieży REECO. W jej zakres wchodzi odzież specjalistyczna przeznaczona m.in. do stosowania w strefach EPA – oraz pomieszczeniach o podwyższonej czystości typu cleanroom.

Zastosowane materiały spełniają rygorystyczne wymogi panujące w tego typu przestrzeniach. Odzież przeznaczona do stref EPA – czyli odzież antystatyczna lub ESD – nie generuje wyładowań elektrostatycznych – które są niebezpieczne dla wrażliwych komponentów elektronicznych. Odzież przeznaczona do stref cleanroom jest wytwarzana z materiałów nieemitujących pyłów i cząstek do powietrza. Jest to niezbędne w przypadku pracy z zaawansowanymi technologiami m.in. w farmacji, medycynie czy przemyśle kosmicznym.

Linie odzieży REECO mimo specjalistycznego przeznaczenia i zastosowanych materiałów są wytwarzane tak, by zapewnić możliwie największy komfort użytkowania i szerokie spektrum krojów i kolorów. Jednocześnie ich wysoka jakość pozwala na długotrwałe użytkowanie.

Więcej na www.renex.pl

O autorze