Miniaturowy sterownik silników krokowych marki Toshiba

Toshiba wprowadziła do oferty miniaturowy, wysoce zintegrowany sterownik silników krokowych. Pozwala on zmniejszyć wymiary projektów oraz zwiększyć niezawodność, jednocześnie skracając listę użytych komponentów, a także czas wprowadzenie produktu na rynek.

Układ TB67S549FTG może pracować z napięciem zasilania od 4,5 V do 33 V i dostarcza prądu do 1,2 A. Sprawdzi się w szerokim zakresie aplikacji, m.in. w urządzeniach biurowych, sprzęcie komercyjnym i przemysłowym, a także kamerach monitoringu i projektorach. Wbudowany system ADMD zapewnia efektywne sterowanie prądem PWM. Wraz z wbudowanym interfejsem zegarowym umożliwia on podział pojedynczego kroku na 32 mikrokroki.

Układ jest dostępny w obudowie QFN24 o wymiarach 4 x 4 mm. Pomimo niewielkich rozmiarów układ zawiera wewnętrzny rezystor pomiaru prądu, a także kondensator używany w pompie ładunku. Rezystancja w stanie włączenia wynosi jedynie 1,2 Ω. Sterownik oferuje także tryb uśpienia, w którym pobór prądu wynosi jedynie 1 μF. Jest to więc rozwiązanie dopasowane do systemów 12/24 V.

Wraz z premierą sterownika na rynek trafia także płytka ewaluacyjna zaprojektowana we współpracy z MIKROE. Płytka Stepper 12 Click board ma wsparcie biblioteki mikroSDK.

Więcej informacji na stronie producenta TB67S549FTG

O autorze