Powołano polsko-tajwańską grupę roboczą ds. półprzewodników

Wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak poinformował o podpisaniu umowy o powołaniu polsko-tajwańskiej grupy roboczej ds. półprzewodników.

„Polskie przedsiębiorstwa są gotowe rozwijać z partnerami tajwańskimi projekty w dziedzinie półprzewodników i nowych technologii. Dziś podpisano umowę o powołaniu PL-TW grupy roboczej ds. półprzewodników. To efekt majowych Polsko-Tajwańskich Konsultacji Gospodarczych” – poinformował we wtorek wiceszef MRiT na swoim profilu na Twitterze.

W maju br. wiceminister Grzegorz Piechowiak wziął udział w 10. edycji Polsko-Tajwańskich Konsultacji Gospodarczych, podczas której doszło m.in. do podpisania trzech porozumień o współpracy w zakresie badań i rozwoju w branży elektronicznej, elektromobilności i ochrony środowiska.

Tajwan jest 21. gospodarką na świecie i znajduje się wśród 10 największych partnerów handlowych Polski w Azji. Polska eksportuje na Tajwan m.in. wyroby przemysłu elektromaszynowego, przemysłu chemicznego, a także produkty spożywcze.

Źródło: PAP

O autorze