Eksperci z całego świata dyskutowali o przyszłości podczas Światowego Dnia Biometrii w Dubaju

Światowy Dzień Biometrii co roku przypada 8 października. Obchodom tego święta towarzyszyła międzynarodowa dyskusja na temat przyszłości biometrii i jej obecności w naszym codziennym życiu. Eksperci z całego świata są zgodni, że to rozwiązanie, które zrewolucjonizuje nasze życie.

W międzynarodowej debacie wzięli udział m.in.: Thirmachos Bourlai – profesor nadzwyczajny School of Electrical and Computer Engineering, Adam Czajka – wiceprezes IEEE Biometrics Council, Salih Ismail – wykładowca w School of Science and Engineering, Daniel Jarząb – prezes PayEye, dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń – prezes zarządu Stowarzyszenia Global Biometrics Council i Kris Slotwinski – CSO w BNP Paribas Bank Polska.

Prelegenci i uczestnicy debaty rozmawiali o możliwościach wykorzystania biometrii w naszym codziennym życiu. W spotkaniu mógł wziąć każdy zainteresowany, ponieważ dostępna była transmisja online. Choć biometria jest obecna z nami od lat, to nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że aktywnie z niej korzysta. Odblokowywanie telefonu odciskiem palca czy skanem twarzy, otwieranie drzwi czy logowanie się do różnych systemów również przy pomocy skanu twarzy lub odcisku dłoni są z nami obecne od lat, to najprostsze przykłady wykorzystania biometrii.

Technologia umożliwiająca płacenie tęczówką oka

Podczas debaty eksperci starali się określić kolejne kierunki rozwoju biometrii i jej wykorzystania w codziennym życiu. Jednym z najbardziej obiecujących są płatności biometryczne. Technologię umożliwiającą płacenie skanem tęczówki oka i twarzą opracowała wrocławska firma PayEye. Pozwala ona na realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Jak podają autorzy technologii dzięki fuzji biometrii to obecnie jedna z najbezpieczniejszych form realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS zapewnia bezpieczeństwo przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie.

Eksperci z całego świata jednogłośnie stwierdzili, że biometria to najbardziej przyszłościowe i rozwojowe rozwiązanie, które będzie wykorzystywane w codziennym życiu. Ze względu na unikalność cech biometrycznych jest to też najbezpieczniejsza forma identyfikacji danych na świecie.

Pełen zapis debaty można obejrzeć na stronie https://youtu.be/Q4wdweGs1pE.

Źródło: payeye.com

O autorze