LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[ONLINE] Trzecia część serii Satellite Industry Day organizowanej przez Rohde & Schwarz

Rohde & Schwarz organizuje trzecią część serii webinariów Satellite Industry Day. Tym razem tematyką przewodnią będą technologie nowej generacji. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia w godzinach 15.00 – 17.30.

Postęp technologiczny w komunikacji satelitarnej umożliwił tworzenie systemów o bardzo dużej przepustowości, niezależnie od orbity, na której znajdują się przekaźniki. Nowe konstelacje umożliwiają uzyskanie dużej szybkiego transferu danych w aplikacjach miejscach dotychczas nie obsługiwanych, również w aplikacjach mobilnych.

Możliwości programowej rekonfiguracji pozwalają w szerokim stopniu zmieniać alokację zasobów satelit nowej generacji, nawet wtedy gdy urządzenie jest już na orbicie. Pozwala to reagować na pojawiające się wymagania i znacząco zmniejsza koszty użytkowania satelity.

Innowacje technologiczne otwierają nowe perspektywy, ale przynoszą także nowe wyzwania, które zostaną omówione podczas tego wydarzenia. Branżowi eksperci omówią również technologie umożliwiające projektowanie satelit nowej generacji.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie: Satellite Industry Day – Part III. Pod tym adresem znajdują się także nagrania dwóch poprzednich części wydarzenia.