LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Rohde & Schwarz rozszerza pasmo odbiornika testowego EMI do prawie 1 GHz

Rohde & Schwarz zaprezentowała unikalne rozwiązanie do pomiarów szerokopasmowych. Jest ono w stanie mierzyć sygnały w paśmie nawet do 970 MHz, zachowując szeroki zakres dynamiki oraz dokładność pomiarów. Dzięki rozszerzeniu odbiorniki testowe EMI z serii R&S ESW oferują najszersze pasmo pomiarowe i są najszybszymi przyrządami w swojej klasie.

Aby skrócić czas pomiarów oraz dokładniej analizować interferujące sygnały, opcja R&S ESW-B350 umożliwia odbiornikowi poszerzenie pasma FFT do 350 MHz. Natomiast opcja ESW-B1000 pozwala poszerzyć to pasmo nawet do 970 MHz. To sprawia, że R&S ESW oferuje nie tylko najlepsze na rynku parametry radiowe, szeroką funkcjonalność, wszechstronność oraz jakość sprzętu, ale również bardzo dużą szybkość testów, szczególnie w zakresie analizy EMI.

Dzięki tak szerokiemu pasmu odbiornik jest w stanie przeprowadzić testy CISPR w paśmie C i D za jednym razem. Jest to możliwe nawet przy działających w tle detektorach wartości quasi-szczytowej i średniej CISPR. Całe pasmo 970 MHz jest mierzone w czasie rzeczywistym, co oznacza, że można wyświetlić precyzyjny spektrogram. Emisje pojawiające się nieregularnie można obserwować przez dłuższy okres czasu, co wpływa na wyższe prawdopodobieństwo detekcji.

Nowe opcje rozszerzające pasmo będą szczególnie przydatne inżynierom EMC w branżach komercyjnej, wojskowej, lotniczej oraz motoryzacyjnej.

Nowe opcje są zgodne z każdym analizatorem z serii R&S ESW. Więcej informacji na stronie R&S ESW