RENEX wspiera PUT Motorsport

Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT Motorsport – zespół Politechniki Poznańskiej działającej na arenie międzynarodowej w ramach Formuły Student, czyli Formuły 1 dla studentów.

Założony z inicjatywy studentów Politechniki Poznańskiej w 2014 roku zespół PUT Motorsport zyskał uznanie na całym świecie za swoje wyścigowe osiągnięcia. Początki działalności były skromne, jednak dzięki wspólnej pasji do motoryzacji oraz marzeniu o stworzeniu własnego pojazdu, zespół szybko się rozwijał. Od tego czasu zespół buduje bolidy spalinowe i elektryczne, które wystartowały w wielu zawodach.

Motorsport to sport, który pochłania duże ilości budżetu, dlatego aby ułatwić budowę bolidów zespół korzysta z wyposażenia warsztatu i narzędzi oraz wsparcia ze strony Politechniki Poznańskiej. Działania zespołu na arenie międzynarodowej nie przyniosłyby jednak oczekiwanego efektu bez wsparcia finansowego i materialnego ze strony sponsorów, do których zalicza się Grupa RENEX.

Aby się rozwijać w Motorsporcie trzeba cały czas inwestować i wdrażać nowe rozwiązania technologiczne co jest kosztowne a bez sponsorów takich jak Grupa RENEX jest to wręcz niemożliwe. Dzięki wsparciu finansowym i materialnym od sponsorów zespołowi udało się zbudować bolid wart przeszło milion złotych.

Mimo krótkiego stażu, zespół PUT Motorsport ma już na swoim koncie liczne sukcesy. Zespół ten posiada duże doświadczenie w różnych seriach wyścigowych w Polsce, a także w Europie. W tym roku zespół wystartował w zawodach w Hiszpanii i na Węgrzech z drugim bolidem elektrycznym.

Grupa RENEX wspiera PUT Motorsport od samego początku, przekazując narzędzia niezbędne do budowy bolidu. Dzięki wsparciu Grupy RENEX zespół ma możliwość tworzenia bolidów klasy autonomicznej.

Z uwagi na fakt, że wszystkie pakiety elektroniczne projektowane indywidualnie pod określony projekt, zmiany układów wymagają ciągłej modyfikacji w celu dążenia do osiągniecia coraz to lepszych wyników w zakresie zarządzania bolidem.

O autorze