Jak wybrać właściwy oscyloskop Keysight InfiniiVision

Niezależnie od tego, czy oczekujesz wysokiej integralności sygnału, urządzenia przenośnego, czy niedrogiego oscyloskopu, w ofercie Computer Controls mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Dzięki naszej szerokiej gamie oscyloskopów z pewnością znajdziesz urządzenie dla siebie, bez względu na to jak skomplikowany rodzaj pomiarów wykonujesz.

Oscyloskopy czasu rzeczywistego

Od podstawowych pomiarów, po głęboką analizę, wszystkie oscyloskopy cyfrowe InfiniiVision zbudowane są w oparciu o tę samą sprawdzoną technologię Keysight. Oznacza to ten sam interfejs użytkownika i wysoką jakość pomiarów

w całej rodzinie. Wystarczy określić odpowiednią przepustowość oraz funkcje oprogramowania, aby stworzyć niezawodny system pomiarowy.

Oscyloskopy Keysight zaprojektowano tak, aby wykonywać codzienne pomiary i szybciej rejestrować zakłócenia dzięki wiodącej w branży szybkości aktualizacji przebiegów. Zbudowane zostały w oparciu o opatentowaną technologię, co pozwala zapewnić wychwytywanie rzadkich usterek w projekcie. Intuicyjny interfejs użytkownika i wysokiej klasy aplikacje sprawiają, że automatyczne pomiary i dostępna wiedza są na wyciągnięcie ręki.

Seria 1000X

Oscyloskopy InfiniiVision 1000X-Series zostały zaprojektowane tak, aby oferować wysoką jakość w połączeniu ze sprawdzoną w branży technologią, w dodatku w niskich cenach. W tych modelach inżynierom udało się połączyć podstawową funkcjonalność z profesjonalnymi możliwościami, a także oprogramowaniem do zdalnego sterowania i rejestrowania danych. Oscyloskopy wyposażone są w integrację przyrządów 6 w 1, osiągają szerokość pasma 50, 70, 100 lub 200 MHz i zapewniają szczegółowość odwzorowania sygnału z szybkością aktualizacji do 200 000 przebiegów na sekundę. Aparatura 1000 X-Series obejmuje modele przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników, między innymi profesjonalnych projektantów i nauczycieli.

Do kluczowych zalet należą:

 • zaawansowane narzędzia analityczne (testowanie z użyciem maski, FFT, użycie pamięci segmentowanej),
 • łączność przez LAN i USB,
 • sprzętowe dekodowanie interfejsów szeregowych,
 • wbudowane interfejsy oraz małe wymiary – łatwa integracja z rackowymi systemami zautomatyzowanego testowania.

Seria 2000X

Oscyloskopy InfiniiVision 2000 X-Series umożliwiają użytkownikowi przeprowadzanie głębszych analiz obejmujących zaawansowaną matematykę przebiegów, wyższe częstotliwości aktualizacji i możliwości analizy sygnałów mieszanych. Przyrządy są w stanie pracować z szerokością pasma od 70 MHz do 200 MHz i symulować operacje za pomocą standardowych i zaawansowanych funkcji matematycznych. Oscyloskopy z serii 2000X izolują i analizują impulsy lub rzadkie zakłócenia dzięki segmentowanej pamięci. Oprogramowanie oscyloskopu PathWave BenchVue oferuje możliwości zdalnego sterowania, rejestrowania danych i automatycznego testowania. InfiniiVision 2000 X-Series potrafią wyświetlać więcej sygnałów jednocześnie dzięki 8 kanałom cyfrowym w opcji analizy sygnałów mieszanych (MSO). Intuicyjna obsługa, jak również szeroka funkcjonalność powoduje, że urządzenia te znajdują zastosowanie wśród początkujących użytkowników, ale także w profesjonalnych laboratoriach.

Seria 3000X

Keysight 3000 X-Series to nie tylko oscyloskop. Łączy w jednym urządzeniu więcej funkcjonalności dzięki integracji 5 instrumentów w 1 z możliwością pełnej aktualizacji. Obejmuje to oscyloskop, kanały cyfrowe, zintegrowany woltomierz cyfrowy, wbudowany generator przebiegów arbitralnych z modulacją (20 MHz) i analizator protokołów. Oscyloskop Keysight 3000 X-Series umożliwia szybkie i łatwe dokonywanie wiarygodnych pomiarów, a także wiele innych funkcji, które można rozbudowywać. Dysponuje również niektórymi bardziej zaawansowanymi technologiami stosowanymi w wyższych modelach.

Dostępne są modele z szerokością pasma od 100 MHz do 1 GHz. Oscyloskop zawiera intuicyjny, 8,5-calowy, pojemnościowy, dotykowy interfejs użytkownika. Przy wiodącej w branży szybkości aktualizacji przebiegów wynoszącej 1 000 000 przebiegów na sekundę, można rejestrować rzadko występujące usterki i anomalie, które są trudne do wykrycia w przypadku oscyloskopów firm konkurencyjnych. Oscyloskopy są też w stanie szybciej dekodować magistrale szeregowe, dzięki sprzętowym opcjom analizy szeregowej dla m.in. CAN, LIN, I²C, SPI, RS232 i FlexRay.

Urządzenie umożliwia połączenie oprogramowania oscyloskopu oraz analizę histogramów przebiegów i pomiarów z wyzwalaniem dotykowym. Pozwala to zwizualizować zaawansowane pomiary oraz narysować pole palcem na ekranie. Keysight 3000G zawiera również moduł łączności z siecią lokalną (LAN) i interfejsem graficznym VGA. Zastosowania serii obejmują testy i pomiary, analizy i edukację.

Seria 4000X

Oscyloskopy Keysight InfiniiVision serii 4000X nowej generacji zostały zaprojektowane z myślą o wydajności. Są w stanie zapewnić szybkość aktualizacji przebiegów 20 razy większą niż konkurencja. Oscyloskopy InfiniiVision 4000 X wyposażono w duży, 12,1-calowy, pojemnościowy wyświetlacz dotykowy WVGA, z wyjątkowym wyzwalaniem dotykowym InfiniiScan Zone. Dzięki serii 4000 X można mieć pewność, że wyłapane zostaną nawet najrzadziej występujące usterki. Oscyloskopy te oferują pełną integrację 5 instrumentów w 1 z możliwością rozbudowy. Należą do nich: wysokiej klasy oscyloskop, zintegrowane 16 kanałów cyfrowych w modelach MSO, zintegrowany 3-cyfrowy woltomierz, analizator protokołów szeregowych oraz dwukanałowy generator funkcyjny/arbitralny WaveGen.

Zalety produktu:

 • Oprogramowanie PathWave BenchVue służące do rejestrowania danych, zdalnego sterowania i automatycznego testowania,
 • Pasmo 200 MHz, 350 MHz, 500 MHz, 1 GHz lub 1,5 GHz,
 • Najwięcej szczegółów odwzorowania sygnału dzięki szybkości aktualizacji 1 000 000 przebiegów/sekundę,
 • Izolacja sygnałów w kilka sekund dzięki wyzwalaniu dotykowemu strefy
 • Intuicyjny interfejs i uproszczona obsługa dzięki dużemu ekranowi dotykowemu 12,1 cala,
 • Szybsze dekodowanie magistrali szeregowych (sprzętowa analiza).

Seria 6000X

Oscyloskopy cyfrowe InfiniiVision serii 6000 X to najbardziej zaawansowane urządzenia rodziny InfiniiVision. Umożliwiają dokładną analizę sygnałów za pomocą takich funkcji jak: histogramy, analiza jittera i diagramy. Zaletą urządzeń z tej serii jest korzystanie z zaawansowanych funkcji w sposób prosty i intuicyjny. Duży, dotykowy interfejs użytkownika i sterowanie głosowe powodują, że nawet najbardziej złożone zadania stają się proste. Skomplikowane pomiary poprzez użycie InfiniiVision serii 6000 X firmy Keysight stają się dużo łatwiejsze do wykonania, w przeciwieństwie do oscyloskopów innych producentów.

Zalety produktu:

 • Oprogramowanie oscyloskopu PathWave BenchVue do rejestrowania danych, zdalnego sterowania i automatycznego testowania,
 • Przepustowości od 1 GHz do 6 GHz,
 • Łatwe izolowanie sygnałów dzięki wyzwalaniu dotykowemu strefy,
 • Szybsze dekodowanie magistrali szeregowych dzięki sprzętowej analizie,
 • Zaawansowane funkcje matematyczne, opcjonalny dwukanałowy generator arbitralny WaveGen,
 • Niski poziom szumów podczas pomiarów (115 μVrms przy 1 mV/dz i 1 GHz),
 • Zaawansowana analiza jittera, histogram i diagramy.

Wnioski

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz oscyloskop do projektowania, debugowania sygnałów, czy testów zgodności, potrzebujesz sprawdzonej technologii pomiarowej. Oscyloskopy z największą szybkością aktualizacji przebiegów, z wiodącą w branży integralnością sygnału oraz wysoką efektywną liczbą bitów, rejestrują rzeczywiste parametry testowanego urządzenia. Łącząc te cechy z doskonałym oprogramowaniem do analizy i zgodności protokołów oraz dekodowania, otrzymasz pomiary, które będą wiarygodne i powtarzalne. W zależności od indywidualnych potrzeb oscyloskopy Keysight InfiniiVision oferują wysokie prędkości pracy, dużą precyzję pomiarową oraz złożone funkcje analizy. Dodatkowo w niektórych modelach występuje sterowanie głosowe, a możliwość rozbudowy pomaga zaoszczędzić koszty już na początku inwestycji. Wszystko to powoduje, że urządzenia Keysight znajdują zastosowanie między innymi w laboratoriach pomiarowych, wśród profesjonalnych projektantów. Innym zastosowaniem są uczelnie wyższe, jak również punkty serwisowe napraw sprzętu elektronicznego.

Oscyloskopy Keysight InfiniiVision są dostępne w ofercie Computer Controls. Zachęcamy do za pomocą formularza kontaktowego

O autorze