MIKRO-AUTOMATYKA na 21-lecie firmy inwestuje w 3. linię produkcyjną we współpracy z Grupą RENEX

Działająca w Gdańsku firma MIKRO-AUTOMATYKA nieustannie inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Współpraca z Grupą RENEX pozwala na stałe, regularne zwiększenie mocy i optymalizację procesów produkcyjnych. W ramach współpracy, firma przez ostatnie 8 lat zakupiła wiele urządzeń firmy YAMAHA oraz piec lutowniczy nowej generacji Heller 1707. Z okazji 21-lecia firma postanowiła zainstalować trzecią linię produkcyjną.

W skład linii 3 na początek wejdą:

  • YAMAHA YSM 10 – najszybszy automat w swojej klasie o optymalnej wydajności 31 tysięcy komponentów na godzinę (CPH), który zachowuje przy tym precyzję na poziomie ±0.025mm.
  • Drukarka pasty lutowniczej YCP10, która wyróżnia się automatycznym dopasowaniem prędkości oraz kąta natarcia rakli (regulowany w zakresie 1 stopnia między 45 a 65°).

Dodatkowo zakupiona została kolejna automatyczna inspekcja optyczna YAMAHA AOI YSI-V 3D. Urządzenie jest przeznaczone do automatycznej kontroli jakości i wykrywania wad w produktach elektronicznych i mechanicznych. Yamaha AOI YSI-V 3D wykorzystuje skanowanie 3D i sztuczną inteligencję do dokładnej i szybkiej inspekcji produktów. Zapewnia to wysoką jakość i niezawodność kontroli. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być dostosowane do różnych potrzeb produkcyjnych.

MIKRO-AUTOMATYKA specjalizuje się w wysoko precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Firma dostarcza szeroki wachlarz usług obejmujący montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe.

O autorze