LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Yamaha wprowadza na rynek wysokowydajny dwutorowy model montażowy YRM20DL

Dział Yamaha Motor Europe Robotics SMT poinformował, że nowy automat pick&place YRM20DL zostanie wprowadzony na rynek 3 kwietnia 2023 roku.

YRM20DL jest wysokowydajnym modułowym urządzeniem klasy premium, które osiąga lepszą rzeczywistą i powierzchniową wydajność dzięki nowo opracowanemu dwutorowemu transporterowi o wysokiej stabilności, który zmniejsza straty przestojowe. Model opiera się na flagowym modelu YRM20, który nawet w wersji podstawowej cechuje się wysoką wydajnością, precyzją i wszechstronnością.

Yamaha Motor opracowała YRM20DL, dwutorową wersję YRM20, która jest najnowszym flagowym urządzeniem pick&place, wykorzystującym platformę nowej generacji. Urządzenie obsługuje różne metody produkcji dwutorowej, takie jak transport dwóch płytek PCB tego samego typu i montaż równoległy, transport dwóch płytek PCB różnych typów i montaż naprzemienny. Umożliwia to dostosowanie optymalnego systemu produkcyjnego dla każdego typu produktu. W rezultacie straty o stałej wartości, takie jak straty transportowe, mogą być znacznie zmniejszone w szerokiej gamie linii produkcyjnych SMT, od szybkiej produkcji masowej do różnorodnej produkcji niskonakładowej, wraz z poprawą wydajności rzeczywistej.

Główne cechy YRM20DL

Wyższa prędkość i wyższa dokładność dzięki ulepszonej podstawowej wydajności

Poprzez zmianę dynamicznego układu, jednostka osiągnęła najwyższy w swojej klasie poziom 120,000 CPH (w optymalnych warunkach). Osiągnięto to dzięki zminimalizowaniu długości ruchu poprzez zbliżenie obszarów pobierania i układania do każdej z dwóch głowic oraz dalszą optymalizację ogólnej kontroli ruchu w osiach.

Wysoka dokładność montażu ±15 µm (Cpk≥1.0) została osiągnięta dzięki zwiększeniu sztywności nowo opracowanego transportera i funkcji korekcji. Głowica RM/HM obsługuje montaż ultra małych komponentów o rozmiarze 0201 (0,25 x 0,125 mm) oraz montaż przy dużym zagęszczeniu komponentów na PCB.

Zastosowanie nowo opracowanego dwutorowego transportera, który zmniejsza straty czasu i zwiększa produktywność

Nowo opracowany dwutorowy przenośnik o wysokiej sztywności obsługuje płytki PCB o maksymalnej szerokości do 330 mm, przy czym płytki o tej samej szerokości są transportowane na obu torach. Bardzo szybka obrotowa głowica RM, umożliwia działanie przedniej i tylnej głowicy bez żadnych zakłóceń do maksymalnej długości PCB wynoszącej 380 mm, co pozwala na wysoce wydajny montaż bez strat na postój głowicy.

Podczas produkcji jednotorowej, w której wykorzystywany jest tylko jedna z dwóch linii możliwy jest transport PCB o maksymalnej długości 810 mm, maksymalnej szerokości 610 mm, masie transportowej 3 kg i maksymalnej grubości PCB do 6,5 mm. Nowy model jest również kompatybilny z szeroką gamą bardzo dużych rozmiarów PCB, m.in. z branży motoryzacyjnej, przemysłowej, medycznej i oświetlenia LED.

Inne kluczowe cechy

Trzy dostępne typy głowic:

  • Ultra-szybka obrotowa głowica RM,
  • Głowica In-line HM łączy w sobie wysoką prędkość i dużą wszechstronność z „1 Head Solution”. Może za pomocą jednego typu głowicy obsługiwać zarówno ultra małe elementy, jak i komponenty o większych rozmiarach,
  • Głowica in-line FM, która może obsługiwać wysokie i niestandardowe komponenty o zróżnicowanym kształcie.

Obsługa różnych funkcji oszczędzających pracę:

  • Podajnik ALF z funkcją automatycznego uzbrajania, który może łatwo uzupełnić taśmy w dowolnym momencie bez konieczności zatrzymywania produkcji,
  • eATS30 – urządzenie do automatycznego podawania tacek, które może podawać tacki w jednostkach palet/magazynów,
  • Wózki z podajnikami do załadunku/rozładunku, które umożliwiają przygotowanie do wymiany wózków z podajnikami bez konieczności zatrzymywania produkcji na jednym torze.
  • Automatyczna wymiana pinów, znacznie zmniejszająca nakład pracy przy zmianie produktów

Spójność i łatwość konserwacji:

  • Zarządzanie dyszami za pomocą identyfikatora, co umożliwia optymalizację konserwacji w zależności od liczby użyć danej dyszy,
  • Funkcje autodiagnostyki i samonaprawy utrzymują stan gotowości do pracy dysz i podajników. Pozwala to na utrzymanie wysokiej jakości produkcji oraz ostrzega użytkownika o możliwych problemach przed ich wystąpieniem.

Więcej na www.renex.pl

Tagi: news, Renex