RENEX i YAMAHA Robotics tworzą silną sieć integracyjną w Polsce

W siedzibie Grupy RENEX odbyło się spotkanie integratorów z Polski zorganizowane przez firmę jako partnera YAMAHA Robotics. Tematem spotkania była nowa strategia firmy YAMAHA, skupiająca się na utworzeniu sieci integratorów. Konferencja przyciągnęła 15 zaproszonych gości.

Podczas spotkania Ibrahim Buge, przedstawiciel YAMAHA Robotics, podkreślił, że głównym celem nowej strategii firmy jest zapewnienie klientom odpowiednich rozwiązań, które spełnią ich potrzeby. „Chcemy zbudować bardzo silną, kompetentną sieć integracyjną, aby zapewnić odpowiednie rozwiązania do potrzeb naszych klientów” – oznajmił Ibrahim Buge.

Przedstawiciel YAMAHA Robotics podkreślił także rosnące zainteresowanie robotami mobilnymi, które może pomóc w zwiększeniu elastyczności produkcji w ramach linii produkcyjnej lub montażowej. Firma zdecydowała się zainwestować w nowe modułowe rozwiązanie, LCMR200, które pozwala na integrację różnych systemów, co z kolei umożliwia wdrażanie projektów związanych z robotami mobilnymi na rynku europejskim.

Dzięki robotom kartezjańskim lub robotom SCARA, systemy integracyjne zapewnią pełen zakres technologii potrzebnych do obsługi skomplikowanych aplikacji, takich jak dozowanie lub pozycjonowanie elektroniki na linii produkcyjnej. Technologia ta jest stosowana nie tylko w przemyśle elektronicznym, ale także w przemyśle farmaceutycznym. Współpracując z Grupą RENEX oraz innymi partnerami krajowymi, YAMAHA Robotics planuje realizację projektów związanych z tymi systemami na rynku europejskim.

O autorze