Społeczność element14 uruchamia projekt „Path to Programmable III”

Społeczność element14 wraz z firmą AMD uruchomiła niedawno projekt „Path to Programmable III”. To bezpłatny program szkoleniowy obejmujący zestaw do tworzenia układów SoC opartych na FPGA oraz etap projektowania/budowy, w ramach których wybrani uczestnicy będą mieli okazję wygrać nagrody o wartości sięgającej 4000 dolarów.

„Path to Programmable III” to trzecia edycja zorganizowanego przez społeczność element14 szkolenia dotyczącego układów SoC (System-on-Chip) opartych na FPGA. Obecna edycja oferuje jeszcze wyższy poziom dzięki szkoleniu na płytkach MiniZed i Ultra96-V2. Po każdym etapie przewidziana jest część projektowa. Aby zmobilizować uczestników do jeszcze większego zaangażowania społeczność element14 oferuje aż 4000 dolarów w nagrodach oraz cztery różne ścieżki projektowe.

Po ukończeniu modułów szkoleniowych dla MiniZed i Ultra96-V2 uczestnicy zaprojektują i zbudują projekt, podążając jedną z czterech ścieżek projektowych:

  • Ścieżka „Wizja”: Wbudowana/maszynowa wizja, rozpoznawanie twarzy, wideo akcelerowane SI, strumieniowanie obrazu/wideo
  • Ścieżka „Technologie podstawowe”: SI/uczenie maszynowe, łączność, DSP, Ethernet
  • Ścieżka „Rynek”: Zdrowie, dom, gry, przemysł
  • Ścieżka „Środowisko”: Brud i rośliny, ulice i autostrady, zwierzęta domowe, woda i oceany

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia. Listę uczestników organizator ogłosi 3 maja. Szkolenie rozpocznie się 12 maja, a 14 lipca ruszy faza projektowania/budowy. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w sierpniu 2023 roku.

Społeczność element14 przyzna zwycięzcy nagrodę główną w postaci oscyloskopu cyfrowego MP720025 US oraz laptopa do gier HP OMEN 17-ck1020nr 17,3″ o wartości 1900 dolarów. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma oscyloskop MP720644 US CAL DU o wartości 1000 dolarów. Trzecie miejsce otrzyma kamerę termowizyjną FLIR C3-X WIFI o wartości 600 dolarów. Natomiast czwarte miejsce – ręczny multimetr cyfrowy FLUKE-175 ESFP o wartości 400 dolarów.

Odwiedź stronę community.element14.com aby dowiedzieć się więcej o programie „Path to Programmable III”. Zgłoszenia można wysyłać do 30 kwietnia.

O autorze