[ONLINE] Czwarta część serii Satellite Industry Day organizowanej przez Rohde & Schwarz

Rohde & Schwarz organizuje kolejną, już czwartą część serii szkoleń online Satellite Industry Day. Seria obejmuje szereg zagadnień związanych z techniką satelitarną, a także pomiarów elektronicznych w tej dziedzinie. W tej części eksperci omówią przyszłe możliwości, które udostępni europejski system IRIS2. Wydarzenie rozpocznie się 25 maja o godzinie 15.00 czasu polskiego.

System IRIS2 to projekt bezpiecznej łączności satelitarnej realizowany przez Komisję Europejską. W największym skrócie system ma mieć podobne możliwości, co Starlink. Wydarzenie pozwoli dowiedzieć się więcej na temat powstawania technologii EPW (European Protected Waveforms), która zapewni bezpieczną, niedrogą i interoperacyjną komunikację satelitarną. Opisana zostanie także europejska branża kosmiczna oraz jej możliwości w zakresie nano- i mikrosatelit. Ponadto podczas wydarzenia dostępni będą przedstawiciele organizacji ITU, co pozwoli uzyskać informacje na temat regulacji w zakresie konstelacji satelitarnych.

Wydarzenie poprowadzą Yvonne Weitsch, menadżer ds. rynku komunikacji satelitarnej, a także Thomas Wrede – założyciel i szef marketingu Technology Vision Consulting. Po prezentacjach odbędą się dyskusje panelowe, w których uczestnicy będą mieć okazję zadać pytania ekspertom. Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na wydarzenie znajdziesz na stronie Rohde & Schwarz

O autorze