Teledyne FLIR wprowadza na rynek multimetr DM286 IGM oraz mierniki cęgowe CM57-2 i CM85-2

Firma Teledyne FLIR ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek multimetru DM286 Infrared Guided Measurement (IGM) i dwóch nowych mierników cęgowych CM57-2 i CM85-2. Przeprojektowane multimetr i mierniki zastąpią poprzednie modele, odpowiednio DM285, CM57 i CM85. To udoskonalone narzędzia dla techników, które umożliwiają przeprowadzanie bezpiecznych i dokładnych inspekcji elektrycznych oraz wykrywanie zagrożeń, zanim dojdzie do kontaktu z nimi.

Multimetr DM286 zaprojektowano z myślą o tym, by umożliwiać elektrykom szybsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze wykrywanie gorących punktów i problemów. Rozdzielczość obrazu termowizyjnego generowanego przez wbudowaną mikrokamerę termowizyjną wynosi 160 × 120 pikseli. Do tego urządzenie wyposażono we wbudowaną kamerę światła widzialnego i jasne oświetlenie robocze LED, które pozwala na wykonywanie obrazów MSX w słabym świetle. Obrazy MSX zyskują, ponieważ szczegóły krawędzi obrazu widzialnego wyświetlają się ponad obrazem termowizyjnym bez utraty jakichkolwiek detali czy spadku rozdzielczości.

Multimetr może też przechowywać do 30 000 radiometrycznych obrazów termicznych i plików dzienników. Wyposażono go w dłużej działającą baterię, dzięki której obrazy i pliki dzienników można rejestrować przez cały dzień. Na użytkowników korzystających z innych narzędzi testowo-pomiarowych FLIR razem z multimetrem DM286 czeka nowa aplikacja FLIR METERLiNK. Zastąpiła ona aplikację FLIR Tools i może działać niezależnie lub w połączeniu ze zgodnymi urządzeniami FLIR.

Pozwala także uzyskać zgodność ze zaktualizowanymi przepisami 70B 2023 organizacji National Fire
Protection Association (NFPA), które opublikowano w kwietniu. Korzystanie z termografii podczas
konserwacji sprzętu elektrycznego nie jest już „zalecane”, lecz „wymagane”. Więcej informacji o zmianach w przepisach dotyczących termografii można znaleźć na stronie:
https://www.flir.com/discover/industrial/nfpa-70b-2023-new-guidelines-for-electric-inspections/

Nowy rozdział w historii mierników cęgowych

Zgodne mierniki cęgowe ułatwiają pracę w przypadku trudno dostępnych miejsc i dostosowują się do bieżących potrzeb w zakresie pomiaru napięcia. Miernik cęgowy CM85-2 jest przeznaczony do zastosowań przemysłowych i wyposażony w funkcje zaawansowanej analizy prądu i filtrowania napędów o zmiennej częstotliwości (VFD), jakich pracownicy zajmujący się wykrywaniem i usuwaniem usterek w sieci elektrycznej wymagają od wszechstronnego sprzętu. Technicy mogą z dużą dokładnością analizować napięcie w złożonych maszynach, w tym przeprowadzać testy harmoniczne, pomiary prądu rozruchowego i normalnego oraz testy kolejności faz.

Miernik cęgowy CM57-2 ma ułatwiać trudne pomiary prądu. Jego wąski, 18-calowy (45,72 cm) elastyczny zacisk zwojowy pozwala użytkownikom przeprowadzać pomiary w ciasnych lub niewygodnych miejscach. Idealnie nadaje się do pomiarów prądu dla wielu przewodników i spełnia wymagania dotyczące podwójnego owijania. Podobnie jak CM85-2 i DM286 urządzenie CM57-2 jest też zgodne z aplikacją FLIR METERLiNK.

Więcej informacji o każdym produkcie można znaleźć na poniższych stronach:

O autorze