Microchip prezentuje pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite do rozwoju uczenia maszynowego

Microchip zaprezentował nowy pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite służący do implementacji algorytmów i modeli uczenia maszynowego. Pakiet jest przeznaczony dla mikrokontrolerów i mikroprocesorów i pozwala na szybkie i skuteczne wykorzystanie tej technologii.

Uczenie maszynowe wykorzystuje metody algorytmiczne do opracowywania wzorców decyzyjnych z dużych zbiorów danych. Jest to metoda szybsza, dokładniejsza i łatwiejsza do korekty niż tradycyjne przetwarzanie.

Moduł MPLAB Machine Learning Development Suite pozwala zbudować efektywne modele ML. Dzięki wykorzystaniu AutoML udało się skrócić takie etapy procesu budowania modelu, jak ekstrakcja, trening, walidacja czy testowanie. Pakiet jest także w stanie optymalizować modele pod kątem odpowiednich zasobów procesora.

Pakiet jest w stanie współpracować ze środowiskiem programistycznym MPLAB X IDE. Daje możliwości prostego programowania modeli dla programistów nie mających doświadczenia z uczeniem maszynowym, ale jednocześnie doświadczeni projektanci mogą skorzystać z bardziej zaawansowanych możliwości.

Więcej informacji na stronie firmy Microchip

O autorze