Memorandum Hondy i Mitsubishi dotyczące nowych możliwości w erze elektromobilności

Firmy Honda i Mitsubishi ogłosiły memorandum dotyczące nowych inicjatyw, które mają za zadanie ulepszyć baterie i zarządzanie zasilaniem w pojazdach elektrycznych. Obie firmy mają zamiar zbadać możliwości rozwoju w sektorach samochodów elektrycznych oraz baterii do nich.

Nowa inicjatywa ma na celu zmaksymalizowanie jakości zarządzania baterią instalowanych w niewielkich pojazdach elektrycznych marki Honda, których premiera jest planowana na 2024. Zaawansowane systemy monitorowania baterii umożliwią lepsze wykorzystanie akumulatora podczas całego cyklu życia, aż do zużycia i ponownego wykorzystania w stacjonarnych magazynach energii.

Inicjatywa pozwoli też na korzystanie z nowoczesnych, oszczędnych systemów ładowania, technologii V2G (Vehicle to grid) oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Te technologie również wymagają zaawansowanych systemów kontroli i zarządzania energią. Systemy smart-charging są w stanie regulować czas ładowania pojazdu, co pozwala uniknąć okresów największego obciążenia sieci i optymalizować konsumpcję energii. Technologia V2G idzie jeszcze dalej w tym kierunku i pozwala nawet w razie potrzeby wspomagać sieć elektroenergetyczną z baterii pojazdu.

O autorze