Polska spółka otrzymała 15 mln dolarów na rozwój latających samochodów. Jednym z inwestorów muzyk Will.i.am

Innowacyjny środek transportu, nad którym pracuje inżynier Tomasz Patan, ma być w przyszłości prawdziwym udogodnieniem w kwestii przemieszczania się. Latający samochód już stał się na tyle dużym hitem, że jego producent pozyskał środki na rozwój technologii. Jedną z osób, która dołożyła cegiełkę do sukcesu jest Will.i.am, lider zespołu Black Eyed Peas.

Fenomen nowoczesnej technologii

Jest to załogowy oktokopter, którym możemy wznieść się na wysokość nawet 3657 metrów. Z tego powodu firma Jetson, odpowiedzialna za projekt, odniosła sukces w postaci dużego zainteresowania technologią wśród potencjalnych inwestorów oraz ogromnych nakładów finansowych. Podmiot należący do polskiego inżyniera otrzymał 15 mln dolarów.

Duży udział w tym ma Will.i.am, amerykański muzyk, współzałożyciel grupy muzycznej Black Eyed Peas, raper i piosenkarz. Gwiazdor zdecydował się nie tylko na inwestycję w cały biznes, ale również na zakup pierwszego egzemplarza latającego pojazdu.

Nowoczesny dron ma trafić do sprzedaży już w nadchodzącym 2024 roku. Mimo to, wynalazek Patana już teraz wiedzie prym lidera w rodzącej się branży miejskiej mobilności powietrznej. Latające auto ma działać w Stanach Zjednoczonych na podstawie licencji tzw. klasy G, czyli w przestrzeni powietrznej, która jest nieuregulowana.

Jak będzie działał latający dron?

Latający samochód ma latać z prędkością 100 km/h oraz na maksymalnej wysokości 500 m nad ziemią. Oczekiwany czas lotu ma wynosić ok. 20 minut, co oznacza, że może on pokonać dystans 33 km. Dronem będzie można łatwo sterować za pomocą dwóch drążków. Jeden umożliwia skręcanie w lewo i prawo, a drugi wznoszenie oraz opadanie.

Projektanci podczas opracowywania technologii uwzględnili standardy bezpieczeństwa. W pojeździe będzie komputer pokładowy, który w przypadku wyczerpania baterii uruchomi tryb automatycznego lądowania.

Źródło: MamStartup.pl

O autorze