LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[ZAKOŃCZONA] Wygraj zestaw rozwojowy Microchip PIC24F LCD and USB Curiosity Development Board

Mikrokontroler wraz z firmą Microchip organizuje loterię, w której nagrodą główną jest zestaw rozwojowy PIC24F LCD and USB Curiosity Development Board (DM240018). Ponadto każdy uczestnik otrzyma kupon na 15% zniżki oraz darmową dostawę tegoż zestawu.

Zestaw PIC24F USB and LCD Curiosity to niedroga, zintegrowana platforma deweloperska, która umożliwia testowanie sterowania wyświetlaczy LCD, a także szeregu innych funkcji mikrokontrolera PIC24F, takich jak wbudowany kontroler LCD i interfejs USB. Płytka zawiera także wbudowany debugger i jest zgodna ze standardowymi narzędziami MPLAB X IDE oraz MPLAB Code Configurator (MCC), co znacząco upraszcza proces programowania.

Płytka oferuje także dostęp do szeregu wbudowanych peryferiów mikrokontrolera, w tydo do specjalnych obwodów niezależnych od rdzenia (Core Independent Peripherals – CIPs). Te peryferia pozwalają na pracę niektórych funkcji bez konieczności obciążania rdzenia, co pozwala wykorzystać jego moc do wykonywania bardziej skomplikowanych algorytmów.

Więcej o tych peryferiach pisaliśmy na naszych łamach, m.in. w artykule PIC16F z inteligentnymi peryferiami, czyli nowy pomysł Microchipa na mikrokontrolery 8-bitowe.

Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość wyświetlania animacji na ekranie LCD, właśnie poprzez CIP, bez angażowania rdzenia. Jest to możliwe nawet w trybach obniżonej wydajności. Płytka pozwala także wykorzystać zapasowe zasilanie bateryjne. Wbudowany układ kryptograficzny ATECC608 oraz funkcje samego mikrokontrolera zapewniają wysokie bezpieczeństwo, co jest niezbędne we współczesnych urządzeniach IoT.

Więcej informacji na temat płytki znajdziesz na stronie https://www.microchip.com/en-us/development-tool/DM240018

 

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 listopada 2023 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 5 stycznia 2024.
  5. Firma Microchip wyśle nagrodę do laureata po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród, a także przepisów podatkowych.