LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Tworzą kapsułkę, która filmuje układ pokarmowy. Wygrali 30 tys. w konkursie startupowym

BioCam to młoda wrocławska firma technologiczna zajmująca się obrazowaniem medycznym wspomaganym sztuczną inteligencją. Podczas pierwszego konkursu Tech Contest dla startupów, jaki odbył się w trakcie tegorocznej edycji Made in Wroclaw, zajęła pierwsze miejsce i zdobyła 30 tys. zł na dalszy rozwój.

Fot. Lucyna Lewandowska

Siedem najlepszych, wyselekcjonowanych młodych firm zakwalifikowało się do konkursu startupowego Tech Contest, który po raz pierwszy odbył się w trakcie tegorocznej, siódmej edycji Made in Wroclaw. Znalazły się wśród nich: CancerCenter.ai, BioCam, 71debt, ReQiu, AllAbout, Green Sequest i PolyDust. Są to startupy z sektorów takich jak climate-tech, HR i med-tech. Mogły one zaprezentować swoje projekty szerszej publiczności, w tym potencjalnym inwestorom, a także rywalizować o wysokie nagrody finansowe.

Aż 13 godzin filmu z wnętrza człowieka

Zwycięzcą okazała się wrocławska firma BioCam, która tworzy kapsułkę endoskopową, czyli urządzenie, przechodzące przez układ pokarmowy i rejestrujące wszystko, co się tam dzieje.

„Kapsułka ta robi 13 godzin filmu ze wszystkiego co tam znajdzie. Później lekarze mogą go sobie oglądać na platformie telemedycznej i oceniać nasz organizm. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy. Choć było to zaskoczenie, to tak naprawdę troszkę wewnętrznie czułem, że tak się stanie, bo ta technologia z pewnością osiągnie sukces. Musimy tylko zaistnieć w tym zakresie na arenie międzynarodowej” – mówi Piotr Sobolewski z BioCam.

Połączyli świat startupów z dużym biznesem

BioCam w nagrodę otrzymał 30 tys. zł od Przedsiębiorczego Wrocławia. Drugie miejsce zajęła firma CancerCenter.ai, która otrzymała 15 tys. zł od InPost, zaś trzecie miejsce przypadło startupowi AllAbout, który Biuro Rachunkowe JWW nagrodziło 5 tys. zł. Natomiast nagroda specjalna od WP2 Investments w wysokości 3 tys. zł oraz bilet na konferencję „Sztuka Fundraisingu” i opieka mentorska trafiły w ręce CancerCenter.

Celem konkursu startupowego Tech Contest było połączenie świata startupów ze światem dużego biznesu.

Źródło: Wroclaw.pl

Tagi: news, start-up