LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Polska platforma Aformic rozwija się na rynku amerykańskim

Inteligentna platforma intralogistyczna Aformic produkowana przez polską spółkę AIUT zdobywa popularność w USA. Składa się z zaawansowanego systemu zarządzania flotą – Qursor oraz z floty autonomicznych robotów mobilnych (AMR).

Aformic wykorzystuje zaawansowane technologie i podejmuje decyzje w oparciu o istniejące dane. System umożliwia zwiększoną automatyzację oraz skutecznie wspiera pracę człowieka w procesach przemysłowych. Roboty mobilne AMR, które są jednym z komponentów rozwiązania, przemieszczają materiały i produkty po hali produkcyjnej, dostosowując się do zmieniających się potrzeb produkcyjnych i minimalizując potrzebę interwencji człowieka. Roboty Formica AMR nadzorowane są przez system Qursor, który znacząco poprawia efektywność pracy poprzez usprawnione zarządzanie zadaniami.

W wywiadzie z portalem wnp.pl Marek Gabryś, prezes AIUT, powiedział „Ten produkt w pewnych obszarach jest w unikalnie innowacyjny w skali globalnej. Na rynku brakowało takich wysoko scustomizowanych pojazdów przy równoczesnym bardzo zaawansowanym systemie zarządzania flotą. Od zeszłego roku dostarczamy ok. 100 pojazdów Aformic rocznie.”