BSH inwestuje w swoje centra w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie
Niedawno firma BSH uruchomiła dwie nowe linie produkcyjne, które są przystosowane do produkcji nowych modeli pralek. Inwestycja w modernizację pochłonęła 400 mln zł i dała ogromne pole do wdrożeń nowych procesów w firmie.

Miesiąc wcześniej spółka zawarła umowę dotyczącą budowy nowej siedziby dla Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie. Całkowita wartość inwestycji to blisko 24 miliony złotych. W nowoczesnym budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało około 100 osób. Znajdą się tam pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.
Podkarpacki oddział BSH specjalizuje się w produkcji kapsułkowych ekspresów do kawy, maszynek do mielenia oraz odkurzaczy. Obecnie w rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń, które w późniejszym czasie są wprowadzane do produkcji. Firma obecnie jest w trakcie poszukiwania inżynierów oraz stażystów, którzy chcieliby dołączyć do zespołu.
Była Łódź i Rzeszów czas na Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska firma produkuje lodówki i piekarniki marek Bosch i Siemens. Spółka niedawno zwiększyła moce produkcyjne i uruchomiła produkcję nowego modelu chłodziarko-zamrażarki Green Collection, w której wykorzystuje bardziej przyjazne dla środowiska materiały. We Wrocławiu powstają już najbardziej energooszczędne modele lodówek z portfolio firmy. Uruchomienie produkcji zaawansowanych modeli lodówek było możliwe dzięki budowie nowej platformy produkcyjnej we wrocławskiej fabryce BSH.
Źródło: Polskiprzemysl.com.pl