LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RENEX zdobywa prestiżową nagrodę w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023

Grupa RENEX została uhonorowana prestiżowym tytułem Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2023. Wręczenie nagród odbyło się wczoraj, podczas uroczystej gali Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu, w hotelu Filmar.

W konkursie zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw Grupa RENEX zdobyła nagrodę w kategorii średnich przedsiębiorstw za swoje innowacyjne rozwiązanie – „Seria Robotów REECO – w oparciu o Robota Lutowniczego”.

„Jesteśmy szczęśliwi, że nasze innowacyjne rozwiązania przyciągnęły uwagę i uznanie. Specjalizujemy się w dostarczaniu wyposażenia dla branży elektronicznej i nasza praca nad zaawansowaną robotyką, meblami specjalistycznymi oraz odzieżą antystatyczną pozwoliła nam osiągnąć ten sukces.” – powiedział Szymon Kącki, przedstawiciel firmy podkreślając znaczenie tego osiągnięcia.

Roboty REECO, z którymi firma zgłosiła się do konkursu, to w pełni zautomatyzowane, niezależne jednostki, które można łatwo wdrożyć w działających lub nowo powstających liniach produkcyjnych. Ich obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy czy doświadczenia, co stanowi rewolucję w branży produkcji elektroniki. Robot Lutowniczy REECO, flagowe urządzenie serii, jest przełomowym rozwiązaniem w precyzyjnej i efektywnej kosztowo produkcji elektroniki, zastępując pracowników w żmudnych, powtarzalnych i wymagających precyzji zadaniach.

REECO, część Grupy RENEX, od lat zajmuje się produkcją robotów lutujących, dozujących, etykietujących, skręcających i lakierujących. Ich produkty są dostępne w różnych konfiguracjach i rozmiarach, aby sprostać różnym wymaganiom produkcyjnym. Rozwiązania firmy RENEX są nie tylko niezawodne i wydajne, ale także dopasowane do specyficznych potrzeb klientów.

Autor: RENEX
Tagi: news, Renex