LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Intel w Gdańsku stawia na rozwój. Zwiększy zatrudnienie o kolejne 2 tys. osób

Intel chce nadal silnie rozwijać się w Gdańsku. Obecnie zatrudnionych jest tu ok. 4 tys. pracowników, a w niedalekiej przyszłości ich liczba może zwiększyć się o kolejne 2 tys. Centrum w Gdańsku to drugi po USA największy tego typu ośrodek firmy Intel na świecie. Będzie on ściśle współpracował z fabryką mikrochipów, jaka powstaje właśnie pod Wrocławiem.

Globalna sieć Intel mocno stawia na badania i rozwój. Nic więc dziwnego, że gdański kampus R&D szybko się rozrasta. W roku 2023 otwarto dwa nowe budynki: IGK6 oraz IGK7.

Dwa nowe budynki Intel Technology Poland

W ekologicznym budynku IGK6 znajduje się laboratorium audio o łącznej powierzchni 800 m kw. oraz przestrzenie biurowe.

IGK6 mieści 1,5 tys. stanowisk pracy. Nie brakuje przyjaznych udogodnień, takich jak siłownia, pokój gier i pokój muzyczny. Na terenie IGK6 można skorzystać z usług lekarza oraz działającego na terenie obiektu SPA.

IGK7 mieści w swoich murach laboratorium graficzne z zapleczem socjalnym. Został wzniesiony nowoczesną technologią modułową. Wyprodukowane w Barcelonie gotowe fragmenty budynku przetransportowano do Gdańska, gdzie zostały złożone, co ma niebagatelny wpływ na ekologiczne standardy budynku systemie certyfikacji.

Gdański oddział Intela jeszcze zwiększy zatrudnienie

– Nie można wykluczyć, że dojdzie do kolejnych inwestycji w Polsce. Musimy jednak do tego dojrzeć. Jesteśmy ambitni i dotychczas wszystko to, co planowaliśmy, zrealizowaliśmy. Jesteśmy w stanie zbudować wiele rzeczy od zera – mówi Ryszard Dyrga, general manager Intela w Polsce. – Dajemy obecnie pracę ok. 3,8 tys. osobom. Są to zarówno pracownicy stali, jak i zatrudnieni na kontrakty. Nasz profil to inżynieria zaawansowanego oprogramowania, które „ożywia” rozwiązania intelowe. Od dwóch lat rozszerzamy jednak nasze umiejętności o projektowania hardware. Myślę, że mamy potencjał do dalszego wzrostu nawet o kolejne 2 tys. pracowników.

Gdańsk będzie współpracował z fabryką Intela we Wrocławiu

Za 4,6 mld dolarów Intel wybuduje nową fabrykę w Polsce. Zakład nie powstanie jednak w Gdańsku, tylko w Miękini pod Wrocławiem i zajmie się montażem i testowaniem półprzewodników. Nowa fabryka wraz z zakładem produkcji wafli krzemowych w Leixlip w Irlandii i zakładem produkcji wafli krzemowych w Magdeburgu w Niemczech oraz największym kampusem R&D Intela w Europie, który znajduje się w Gdańsku, ma tworzyć łańcuch wartości produkcji półprzewodników w Europie. Zakład ma powstać do 2027 r.

– Gdańsk za trzy lata będzie klientem zakładu we Wrocławiu – mówi Ryszard Dyrga. – Technologie opracowywane obecnie przez gdańskie centrum będą obecne na rynku właśnie za 3 do 5 lat i to wrocławski oddział wyprodukuje gdańskie pomysły.

Źródło: Trójmiasto.pl

Tagi: Intel, news