Polski startup CTHINGS.CO nagrodzony na międzynarodowym konkursie innowacyjnym 5G

Startup CTHINGS.CO został wyłoniony jako zwycięzca spośród 11 finalistów, którzy zaprezentowali swoje innowacyjne portfolio podczas ceremonii końcowej 5G Challenge w Lizbonie.

W ramach konkursu 5G Challenge, CTHINGS.CO przedstawiło swoje rozwiązanie przed globalnymi klientami i partnerami MEO, zgromadzonymi w Altice Showroom. Po prezentacjach rozwiązań oraz rundzie pytań skierowanych do wszystkich finalistów, jury składające się z ekspertów w dziedzinie telekomunikacji zagłosowało wraz z publicznością za wyborem CTHINGS.CO jako jednej ze zwycięskich firm, wprowadzających innowacje w obszarach 5G, Edge IoT oraz technologii telekomunikacyjnych.

– Ten konkurs nie tylko udowodnił, że zmierzamy w odpowiednim kierunku, ale również dostarczył nam lepszy wgląd w obecne potrzeby międzynarodowych klientów z branż przemysłowych i telekomunikacyjnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie dalej rozwijać nasze produkty oraz wspierać firmy i operatorów sieciowych w cyfrowej transformacji dodał Aleksandar Bogoevski, współzałożyciel i CSO firmy CTHINGS.CO.

Czym jest nowa technologia?

Orchestra wyróżnione rozwiązanie firmy CTHINGS.CO to platforma do orkiestracji zasobów Edge Computing i aplikacji IoT. Jej architektura jest oparta na modelu SASE (chmury hybrydowej) oraz działa w metodologii Zero Trust. Struktura sieciowa może łatwo połączyć oraz zintegrować mnogość różnych współistniejących systemów IoT. To pomaga dostawcom usług i integratorom IoT zwiększyć skalę działalności, maksymalnie wykorzystać najnowsze technologie łączności oraz monetyzować rozwiązania, takie jak 5G Network Slicing, 5G NaaS, i 5G APIs.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do orkiestracji, firmy przemysłowe i telekomunikacyjne mogą bezpiecznie i efektywnie zarządzać swoimi systemami IoT, a także usługami i urządzeniami. Firmy mają również możliwość zwiększenia wydajności, kompleksowej kontroli, zdalnego zarządzania pełnym cyklem życia oraz optymalizacji zasobów.

Łączność 5G obecnie odgrywa dla nas kluczową rolę w dostarczeniu skalowalnych rozwiązań. Technologia CTHINGS.CO ma na celu wypełnić luki w środowisku IT i OT, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na sieć 5G i możliwości przez nią oferowane. Dlatego jest to kluczowa technologia, którą stale rozwijamy i ulepszamy – podkreślił Aleksandar Bogoevski.

Czym jest MEO 5G Challenge?

MEO 5G Challenge jest inicjatywą promującą technologiczne innowacje, które wykorzystują potencjał technologii 5G do napędzania cyfrowej transformacji firm i organizacji na całym świecie. Jest to konkurs, który inspiruje przedsiębiorstwa do tworzenia nowatorskich rozwiązań w obszarze telekomunikacji i sieci 5G, co z kolei przyczynia się do przyspieszenia rozwoju nowoczesnych technologii i wprowadzania ich na rynek.

Jako zwycięzca portugalskiego 5G Challenge, CTHINGS.CO zademonstrowała swoje rozwiązania podczas tegorocznej edycji Web Summit konferencji technologicznej, która odbyła się w dniach 13-16 listopada w Lizbonie.

Źródło: Mamstartup.pl

O autorze