LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Konferencja Hardware Design Masterclasses odbyła się we Wrocławiu. Na wiosnę planowana kolejna edycja

Konferencja zrzeszająca elektroników konstruktorów – Hardware Design Masterclasses odbyła się we Wrocławiu 13 listopada 2023 roku. Uczestniczyło w niej ponad 80 osób z wielu firm zajmujących się projektowaniem elektroniki. W trakcie konferencji wygłoszono 9 prelekcji z wielu dziedzin związanych z projektowaniem elektroniki, w tym np. branży automotive, przemysłu wydobywczego, elektroniki kosmicznej, systemów energetycznych czy też w zakresie wykonywania i montażu płytek PCB. W każdej z prezentacji skupiono się praktycznych problemach i zagadnieniach prezentując schematy elektroniczne, wykonania PCB, wyniki pomiarów laboratoryjnych czy wykorzystywanych metod pomiarowych. Tematy prelekcji były dyskutowane w kuluarach.

Konferencja Hardware Design Masterclasses wypełnia lukę na polskim rynku skupiając projektantów elektroniki oraz koncentrując się na praktycznych aspektach oraz profesjonalnym podejściu do projektowania systemów.

Konferencja tworzy warunki do wymiany wiedzy, zawarcia relacji biznesowych oraz rozwoju możliwości współpracy w zakresie nowoczesnych technologii.

Pierwsza edycja konferencji ukierunkowana była na zagadnienia związane z następującymi tematami:

  • Elektronika analogowa i mieszana,
  • Elektronika cyfrowa i wysokich prędkości (High-Speed Design),
  • Technologie radiowe,
  • Projektowanie PCB i SCH dla rozwiązań kosmicznych i automotive,
  • Rozwój projeku hardware’owego,
  • Symulacje,
  • EMC,

Program konferencji został bardzo dobrze odebrany przez uczestników a zapisy zamknięto w ciągu niespełna dwóch tygodni od ogłoszenia daty wydarzenia. Dzięki sponsorom konferencji: firmie Nordes Sp. z o.o. oraz Hitachi Energy udało się poszerzyć pulę miejsc a także urozmaicić program eventu o prezentacje i konkurs, a także możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertami i możliwościami sponsorów.

Na wiosnę (kwiecień 2024) planowana jest realizacja drugiej edycji Konferencji.

Organizatorem wydarzenia jest dr inż. Rafał Stepień (www.doktortronik.pl), konstruktor oraz trener z zakresu projektowania elektroniki.