Podsumowanie dotychczasowych prac nad polskim samochodem elektrycznym Izera

W listopadzie 2023 roku zakończono drugą fazę projektową realizowaną we współpracy z Geely i Pininfariną, związaną z pierwszym modelem Izery. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami będzie to auto typu SUV. Etap ten potwierdził założenia techniczne oraz wykonalność projektu.

Założenia biznesowe naszego projektu pozostają aktualne, rośnie jego wartość i skala. Wszystkie dotychczasowe zobowiązania wynikające z harmonogramu prac zostały spełnione w terminie. Mamy gotowy plan na następne etapy projektu. Oczywiście przed nami wciąż wiele wyzwań, ale najważniejsza, z punktu widzenia osiągania dalszych celów, jest teraz stabilność, także finansowa, oraz konsekwencja w działaniu. Przedsięwzięcia takie jak Izera są realizowane w perspektywie wieloletniej – komentował Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Spółka ElectroMobility Poland poinformowała, że projekt jest wykonany w ok. 40% i jest prowadzony zgodnie ze wszystkimi standardami obowiązującymi w przemyśle motoryzacyjnym. Z łącznej kwoty dotychczasowego finansowania projektu (500 milionów złotych) firma wydała do tej pory ok. 277 milionów, z czego ponad trzy czwarte (78%) zostało przeznaczone na prace projektowe i przygotowanie inwestycji.

Źrodło: Materiały prasowe

O autorze