LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Amerykańska firma Jabil uruchomi centrum badawczo-rozwojowe we Wrocławiu

Jabil Inc., amerykańska firma tworząca rozwiązania produkcyjne, zwiększa swoją obecność we Wrocławiu. Otworzy nowe centrum badawczo-rozwojowe, na które otrzyma rządowe dofinansowanie w postaci dotacji celowej.

To już kolejna inwestycja tego światowego giganta we Wrocławiu. Jabil posiada w stolicy Dolnego Śląska centrum projektowe dla sektora motoryzacyjnego i opieki zdrowotnej. Teraz otworzy centrum badawczo-rozwojowe. Siedziba znajdować się będzie w kompleksie biurowym Wrocław Business Garden, przy ul. Legnickiej. W związku z tym 11 grudnia 2023 r. została zawarta umowa o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej,

Minister ze środków budżetowych będących w jego dyspozycji, przeznaczonych na realizację Programu, udzieli Przedsiębiorcy w latach 2024-2027 wsparcia w formie dotacji celowej z tytułu poniesienia kwalifikowanych kosztów inwestycji, w maksymalnej kwocie 1 526 870,00 zł.

Przedsiębiorca w związku z zawarciem Umowy zobowiązuje się do utworzenia co najmniej 26 nowych miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem. Inwestor jest również zobowiązany do nawiązania współpracy z podmiotami tworzącymi system szkolnictwa wyższego i nauki, polegającej na zlecaniu wykonania badań naukowych lub prac rozwojowych, sponsorowaniu badań naukowych, zlecaniu realizacji programów kształcenia i w innych działań w zakresie nauki.

Źródło: Investmap.pl

Tagi: biznes, news