LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

Northvolt, producent ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, podjął decyzję o utworzeniu w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT.

Firma Northvolt szybko się rozwija i aktualnie zatrudnia 5500 pracowników. W dającej się przewidzieć przyszłości znaczna część ekspansji i wzrostu zatrudnienia będzie miała miejsce w Europie, gdzie produkowane są już ogniwa bateryjne w pierwszej gigafabryce w Szwecji oraz planowana jest budowa kolejnego zakładu produkcyjnego o podobnej skali w Niemczech. Spółka przygotowuje się również do realizacji inwestycji w Kanadzie.

– Szybki rozwój Northvoltu w naszym regionie świadczy o stworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla światowego biznesu z różnych branż. Doceniam, że dzięki rozbudowie obecnych operacji Northvolt o nowoczesne centrum R&D i SSC Pomorze stanie się jeszcze ważniejszą lokalizacją na globalnej mapie naszego inwestora – zaznacza Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Centrum Skalowania Biznesu (Northvolt Global Scaling Services) to odpowiedź spółki na szybkie tempo wzrostu oraz na potrzebę poszukiwania zrównoważonych rozwiązań zapewniających rozwój i efektywność firmy.

Pracownicy nowej spółki będą wspierali firmę Northvolt w takich obszarach, jak: finanse i księgowość, zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi IT oraz HR. Zapewni to efektywne funkcjonowanie oraz zrównoważony rozwój firmy.

Rekrutacja do Centrum Skalowania Biznesu już się rozpoczęła, a spółka planuje do końca 2024 roku zatrudnić około 90 osób.

Źródło: Materiały prasowe