LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

SatRev uruchamia spółkę joint venture w Omanie

SatRev wraz z rządem Omanu zawiązały spółkę joint venture o nazwie Spazers. Spółka powstała w celu produkcji i wynoszenia w przestrzeń kosmiczną satelitów. Umowa pozwoli rozwinąć obecność SatRev w Omanie i na Bliskim Wschodzie.

Wrocławska firma we współpracy z firmą Tuatara oraz ETCO SPACE (agencją rządową Omanu) będzie świadczyć usługi produkcji satelitów, wynoszenia ich w kosmos, a także budować i obsługiwać stacje naziemne. Spółka zajmie się konstrukcją satelitów do różnych celów, w tym do komunikacji, obserwacji Ziemi i badań naukowych.

W oparciu o pozytywną ocenę naszej dotychczasowej współpracy rząd Omanu chce ją kontynuować. To pokazuje jak potrzebny jest rozwój w tym zakresie, szczególnie z uwagi na narastające zagrożenia. Pogłębienie współpracy z Omanem jest dla SatRev kolejnym kamieniem milowym w rozwoju. Poszerzamy tym samym zakres działań i umacniamy naszą pozycję na bliskowschodnim rynku – powiedział Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev.

Istotnym składnikiem oferty Spazers będą usługi wynoszenia satelitów na orbitę. Będzie to możliwe dzięki doświadczeniu SatRev w wystrzeliwaniu satelitów z kilkoma globalnymi dostawcami. Założona spółka ma być́ centrum wzrostu ekosystemu kosmicznego w regionie świadcząc usługi na rzecz bliskowschodnich klientów rządowych i komercyjnych, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi z branży kosmicznej, wspierając jednocześnie innowacje opierające się na technologiach SatRev i Tuatara.

Źródło: Materiały prasowe