LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

W Ciechanowie powstanie fabryka rowerów elektrycznych

Firma BZEN wybuduje w Ciechanowie na działkach kupionych od miasta fabrykę rowerów elektrycznych. Informację w tej sprawie ogłosili prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz założyciel i prezes BZEN Pierre Detry.

BZEN zajmuje się produkcją wysokiej jakości, superlekkich, wygodnych, stylowych rowerów elektrycznych. Jednoślady są projektowane dla europejskich klientów. Głównymi rynkami zbytu są Niemcy i Belgia. Komponenty produkowane są głównie na terenie Europy.

Fabryka rowerów elektrycznych w Ciechanowie powstanie przy ul. Kolonia Niechodzka. Nowy zakład pracy, który będzie zatrudniał m.in. wysoko wykwalifikowaną kadrę, będzie neutralny dla środowiska. Nie będzie generował emisji CO2, nie będzie emitował hałasu, nie będzie wytwarzał chemikaliów.

Po ponad dwóch latach spotkań, uzgodnień i dobrej współpracy możemy ogłosić świetną informacje dla Ciechanowa. Decyzję o lokalizacji tego biznesu właśnie u nas traktujemy jako docenienie potencjału rozwojowego Ciechanowa. Do tego jest to olbrzymia szansa na lokalną specjalizację w innowacyjnej branży elektromobilności. Inwestycja wpisuje się w profil naszego miasta, stawiającego na ekologię, budowę ścieżek rowerowych i zieloną energię – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Działki o powierzchni 1,2153 ha, znajdujące się w obszarze osiedla „Przemysłowe”, na których powstanie inwestycja zostały wystawione przez miasto na sprzedaż w przetargu ograniczonym do podmiotów, które uzyskały decyzję o wsparciu ze strony Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto wspierało inwestora w procesie uzyskiwania decyzji. BZEN kupił nieruchomości od ratusza za 771 tys. zł.

Do tej pory nasze ultralekkie pojazdy elektryczne produkowaliśmy wyłącznie w małej manufakturze. Świetnie przyjęły się na wymagających rynkach, gdzie rower jest bardzo popularnym środkiem lokomocji. Teraz zdecydowanie zwiększamy wolumen produkcji. Chcieliśmy, by nowa fabryka była zlokalizowana w Europie, a nie np. w Chinach. Nie pędzimy ślepo za zyskiem, skrupulatnie szukaliśmy miejsca, które będzie odpowiednie i spójne z założeniami naszej firmy. Wybraliśmy Ciechanów. Mam nadzieję, że przyłożymy swoją cegiełkę do rozwoju tego pięknego miasta – podkreślił założyciel i prezes BZEN Pierre Detry.

Szacowana wartość budowy fabryki to ponad 16 mln zł. Proces budowy ma być realizowany w latach 2024-2026.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Tagi: news