Amerykańska firma AFL otworzy w Gliwicach fabrykę kabli światłowodowych

Kolejna światowa firma stawia na województwo śląskie i Gliwice. MDC² wraz z Invesco Real Estate sfinalizowali najem powierzchni z firmą AFL, która wynajęła ok. 10,8 tys. mkw. w MDC² Park Gliwice. Wraz z podpisaniem umowy najmu ten międzynarodowy koncern wkracza do Polski z produkcją.

Przypomnijmy, w październiku 2023 r. firma AFL, należąca do japońskiego koncernu Fujikura Ltd., wiodący producent infrastruktury sieci światłowodowych, ogłosił plany budowy zakładu produkcyjnego w Polsce w celu zaspokojenia szybko rosnącego zapotrzebowania na łączność szerokopasmową w regionie. Nowy zakład ma być uruchomiony w połowie 2024 roku i ma umożliwić firmie lepszą obsługę klientów w regionie EMEA poprzez szybsze dostawy i bardziej efektywną realizację zamówień.

Środkowoeuropejska lokalizacja w Polsce, wykwalifikowana siła robocza oraz poparcie dla ekologicznej produkcji sprawiają, że jest to idealny wybór dla AFL i doskonałe rozwiązanie umożliwiające zaspokojenie coraz większej produkcji, by dotrzymać tempa rosnącym wymaganiom klientów w całym regionie.

Polski zakład będzie czwartym europejskim centrum produkcyjnym AFL, dołączając do obecnych fabryk kabli światłowodowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech oraz zakładu montażowego połączonego z fabryką sprzętu w Wielkiej Brytanii.

Ekspansja odzwierciedla priorytetowy cel AFL dotyczący lokalizacji zrównoważonej produkcji i logistyki w pobliżu dużych ośrodków oraz umożliwienia szybszych dostaw na rzecz klientów.

Źródło: Investmap.pl

O autorze