Intel przegrywa proces patentowy przed sądem w Niemczech

Sąd w Düsseldorfie ogłosił wyrok w sprawie naruszenia patentu R2 Semiconductor przez Intel. R2 twierdzi, że Intel naruszył jej technologię dotyczącą w pełni zintegrowanego stabilizatora napięcia (FIVR). Światowy gigant zapowiada odwołanie się od wyroku.

Intel siedziba

Wyrok oznacza, że Intel nie będzie mógł sprzedawać swoich procesorów z serii Core Ice Lake, Tiger Lake, Alder Lake, a także Xeon Ice Lake Server. Nie dotyczy to procesorów 13. generacji Raptor Lake i 14. generacji Raptor Lake Refresh. Wyrok może wpłynąć również na biznes firm Dell i HP, które nadal sprzedają urządzenia zawierające te układy. Smaczku sprawie dodaje fakt, że sąd amerykański wydał tej sprawie wyrok korzystny dla Intela.

Intel określił, R2 Semiconductors mianem „trolla patentowego” i stwierdził w wywiadzie dla Financial Times, że firma zajmuje się wyłącznie sporami prawnymi. Z kolei David Fisher, dyrektor generalny R2 przekonuje w oświadczeniu prasowym, że jego spółka projektuje bloki IP od 15 lat, nie miała do tej pory sporów patentowych, a Intel planował z nimi nawet w 2015 roku nawiązać bliską współpracę.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze