GRINN nawiązało strategiczną współpracę z Nordic Semiconductor

Polska firma GRINN ogłosiła nawiązanie strategicznej współpracy z Nordic Semiconductor – jednym z najważniejszych producentów i innowatorów w dziedzinie układów komunikacji bezprzewodowej.

W komunikacie firma podkreśla, że szeroka oferta i doświadczenie partnera pozwoli na dostarczenie innowacyjnych rozwiązań dla klientów. Głównymi obszarami współpracy mają być technologie Bluetooth Low Energy, Thread, Zigbee, ANT+ oraz Wi-Fi.

W ciągu ostatnich 15 lat Grinn dostarczył wiele rozwiązań wykorzystujących technologie firmy Nordic. Przykładem jest przemysłowy inteligentny sensor wibracji Siana, czy też nowy pomysł inteligentnej biżuterii. W przeszłości Grinn wykorzystywał technologie m.in. w rolnictwie czy sprzęcie AGD.

Grinn to wrocławska firma założona w 2008 roku. Zajmuje się projektowaniem kompleksowych rozwiązań IoT przez pełen proces konstrukcji – od analizy koncepcji aż po masową produkcję urządzeń. Pracują z najnowszymi technologiami i współpracują zarówno z globalnymi klientami, jak i startupami, a także z najlepszymi dostawcami sprzętu i technologii.

O autorze