Prezes i główny akcjonariusz Suneksu sprzedaje część akcji w ABB

Romuald Kalyciok, prezes i akcjonariusz Suneksu, zaoferuje w procesie ABB (przyśpieszonej budowy księgi popytu) do 2 mln akcji, stanowiących do 9,86% kapitału spółki, podał Sunex. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na akwizycje na rynku niemieckim oraz rozwój infrastruktury produkcyjnej w Raciborzu.

Spółka przekonuje, że szybko pozyskane środki dadzą elastyczność w procesach nabycia aktywów oraz wzmocnią pozycję negocjacyjną.

Przedmiotem transakcji będą istniejące i dopuszczone do obrotu akcje Suneksu pożyczone przez Romualda Kalycioka od kontrolowanej przez niego spółki Polska Ekologia.

„Naszym celem jest przyspieszenie wzrostu sprzedaży na strategicznym dla nas rynku niemieckim. Od kilku miesięcy przyglądamy się potencjalnym podmiotom do przejęcia na tym rynku. Interesują nas spółki instalacyjne z dostępem do rynku i siecią serwisową, które mogłyby zwiększyć sprzedaż naszych produktów w Niemczech. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z – naszym zdaniem – atrakcyjnymi podmiotami. Pozyskując środki od inwestorów chcemy zabezpieczyć kwestie finansowania ewentualnej transakcji i rozwoju infrastruktury produkcyjnej w naszym zakładzie w Raciborzu” – powiedział Kalyciok, cytowany w komunikacie.

Sunex jest producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Oferuje m.in.: pompy ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, systemy montażowe, systemy połączeniowe, zasobniki, grupy pompowe, stacje wymiany ciepła, regulatory solarne. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r., przenosząc się z rynku NewConnect.

Źródło: Stockwatch.pl

O autorze