Agencja Uzbrojenia zamawia kolejne radiostacje Rohde & Schwarz

Agencja Uzbrojenia opublikowała informację o podpisaniu umowy o wartości 38 959 630,81 zł z niemiecką spółką Rohde & Schwarz na dostawę 26 kompletów radiostacji VHF/UHF M3SR serii 4400. Przedmiotem zamówienia jest dostawa radiostacji VHF/UHF M3SR wraz z wykonaniem montażu, uruchomieniem i integracją dostarczonego sprzętu, a także aktualizację programową lub programowo-sprzętową wskazanych radiostacji do funkcjonalności Have Quick II oraz Saturn ed. 4.

Radiostacje VHF/UHF M3SR serii 4400 działają w zakresie częstotliwości od 100 do 512 MHz i umożliwiają bezpieczną transmisję audio i wymianę danych za pomocą protokołów transmisyjnych Link-11 i Link-22. Są to urządzenia programowalne typu SDR (Software-Defined Radio) i zapewniają łączność pomiędzy punktami dowodzenia i kierowania lotnictwem oraz jednostkami naziemnymi i nawodnymi.

Radiostacje Rohde & Schwarz VHF/UHF M3SR serii 4400 są eksploatowane od 2014 roku. Służą do utrzymania łączności systemów dowodzenia Marynarki Wojennej oraz Sił Powietrznych. Sukcesywne zakupy powodują, że obecnie w linii znajduje się ponad 70 kompletów – ostatnią partię zamówiono w 2021 roku (dostawy do końca 2022 roku). W przypadku sił morskich oraz powietrznych, stanowią standardowe systemy.

Źródło: milmag.pl, zbiam.pl

O autorze