Noctiluca zaczyna komercjalizować swoje rozwiązania

Noctiluca, projektant emiterów do wyświetlaczy OLED nowej generacji, przechodzi transformację z firmy badawczo-rozwojowej w producenta i dostawcę. Poprzedni rok okazał się przełomowy w rozwoju spółki. Noctiluca osiągnęła przychody z działalności podstawowej i przedstawia plany na 2024 rok, w tym innowacje produktowe oraz plany związane z emisją akcji i przejściem na główny rynek GPW, mające na celu zwiększenie wyceny spółki.

 

Noctiluca specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji emiterów nowej generacji do wyświetlaczy OLED. Emitery te, w uproszczeniu, to zaawansowane związki, które emitują światło gdy są wzbudzane energią, stanowiąc tym samym kluczowy komponent wyświetlaczy stosowanych w szerokim spektrum urządzeń konsumenckich, od telewizorów i laptopów po smartfony i inne urządzenia przenośne.

Oprócz produkcji emiterów OLED, Noctiluca angażuje się także w działalność usługową, jako Chemical Contract Research Organisation (Chemical CRO), rozszerzając swoje kompetencje o syntezę na zlecenie i badania kontraktowe. Działalność ta umożliwia Noctiluce nie tylko finansowanie badań ale też także dalszą pracę nad dostarczaniem innowacyjnych związków chemicznych. Takie podejście zapewnia dywersyfikację źródeł przychodu.

Noctiluca rozwija się w obszarze deep-tech, dostarczając produkty odpowiadające na konkretne, rozpoznawalne potrzeby rynku.

Źródło: StrefaInwestorów.pl

O autorze