Eway nawiązał współpracę z MC2 Innovations w celu rozwoju funkcjonalności stacji ładowania

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych, ogłosił w komunikacie prasowym partnerstwo z MC2 Innovations, dostawcą usług doradczych, koncepcyjnych, cyberbezpieczeństwa i informatycznych, również w zakresie sztucznej inteligencji. W ramach współpracy firmy będą rozwijać obecne i nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway. 

Eway to w 100% polska firma, która stworzyła stacje ładowania samochodów ułatwiające elektromobilność. W przeciwieństwie do większości rozwiązań rynkowych nie wymagają one jakichkolwiek aplikacji – wystarczy opłacić ładowanie zbliżeniowo i naładować auto, a fakturę lub paragon kierowca otrzyma w czasie rzeczywistym na wskazany adres e-mail. Stacje Eway to stacje typu AC, czyli wolnego ładowania, polecane przez producentów aut jako korzystniejsze dla baterii. 

Obecnie dzięki współpracy z MC2 Innovations, zaawansowane funkcje stacji Eway będą rozwijane, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby kierowców w Polsce i Europie. Jedną z nich jest funkcja identyfikacji użytkowników, która właścicielowi stacji pozwala m.in. na własną, dynamiczną politykę cenową. Jeśli takim właścicielem jest na przykład hotel, to dzięki tej funkcji może on przyjąć inną taryfę za ładowanie dla swoich pracowników, inną dla gości, a jeszcze inną dla gości VIP.

Nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway będą wprowadzane stopniowo w najbliższych miesiącach.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze