ICEYE wysyła na orbitę trzy nowe satelity, w tym testowy radar z dokładnością obrazowania do 25 cm

ICEYE ogłosiło, że uruchomiło trzy nowe satelity z radarem SAR, w tym satelitę demonstrującą technologię radaru orbitalnego o paśmie 1200 MHz, która umożliwi obrazowanie z dokładnością do 25 cm. Satelity zostały zintegrowane przez firmę Exolaunch i wyniesione jako część misji SpaceX Transporter-10. Satelity już zdążyły nawiązać łączność i w tej chwili pracują nad pierwszymi operacjami.

Dwa z trzech wyniesionych satelitów to produkty własne firmy ICEYE US, natomiast jedna satelita demonstrująca najnowszą technologię została zaprojektowana przez ICEYE w Finlandii. Ta ostatnia to rozwinięcie technologii anteny w paśmie X. Jak wspomniano pozwala ona osiągnąć pasmo 1200 MHz, dokładność obrazowania 25 cm i na razie będzie dostępna tylko do testów inżynierskich, zanim technologia zostanie udostępniona klientom ICEYE.

Pozostałe satelity zawierają także nowoczesne radary, które zapewniają dużą poprawę jakości obrazowania, szybsze prędkości wysyłania na ziemię, a także lepszą integrację z siecią stacji naziemnych ICEYE.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze