AMD wprowadza do oferty nowy układ FPGA – Spartan UltraScale+

AMD wprowadziło do oferty nową rodzinę układów FPGA Spartan UltraScale+. Nowy produkt cechuje się stosunkowo niskim kosztem, niskim poborem energii, a także dużą liczbą wyprowadzeń I/O.

Rodzina Spartan UltraScale+ dostarcza do 572 wyprowadzeń I/O i korzysta z zasilania do 3,3 V. Wyprodukowano go w sprawdzonej technologii 16 nm FinFET i jest dostępny w szerokim zakresie obudów, nawet tak małych jak 10 x 10 mm. Układ oferuje 30% mniejszy pobór energii niż porównywalny Artix 7 w technologii 28 nm. Dostarcza obsługę pamięci LPDDR5 oraz magistrali PCIe Gen4 x8.

Układy Spartan UltraScale+ zawierają także nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, np. ochrona bloków IP, ochrona przed nieuprawnionym dostępem (klucze PPK/SPK, różnicowa analiza zasilania), a także funkcje maksymalizujące ciągły czas pracy.

Nowe układy są zgodne z oprogramowaniem Vivado i Vitis. Pierwsze sample i zestawy ewaluacyjne będą dostępne w pierwszej połowie 2025 roku. Sam układ będzie dostępny w narzędziach programowych już w czwartym kwartale 2024. Dokumentacja dostępna jest już dziś.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze