ICEYE oferuje nowy tryb obrazowania satelitarnego – Dwell Fine

Przedsiębiorstwo ICEYE wprowadza nowy tryb obrazowania – Dwell Fine. Pozwoli on na lepsze zrozumienie warunków panujących na powierzchni planety. Umożliwi także szczegółowe rozpoznanie struktur stworzonych przez człowieka na tle naturalnego otoczenia.

Implementacja trybu Dwell Fine bazuje na wcześniejszych doświadczeniach firmy zebranych przy wdrażaniu trybów Spot Fine oraz Dwell, uruchomionych w 2023. Dwell Fine pozwoli na uzyskiwanie jeszcze większej szczegółowości obrazu od standardowych produktów Dwell przy tej samej rozdzielczości (50 cm).

Nowe rozwiązanie pozwoli m.in. na identyfikacje konkretnych modeli samolotów stojących na lądzie i statków na morzu. Będzie też w stanie szczegółowo rozpoznawać wytwory działalności człowieka – takie jak pojazdy czy budynki – umiejscowione pośród naturalnego tła, takiego jak roślinność czy korony drzew.

Tryb Dwell Fine stanowi unikalne rozwiązanie na rynku komercyjnie dostępnych konstelacji SAR. Zasada jego działania polega na tym, że krążący wokół Ziemi satelita skupia swoje sygnały radarowe na obszarze zainteresowania przez całe 25 sekund, podczas gdy dla standardowego trypu Spot, trwa to jedynie 10 sekund. To właśnie dzięki tej wydłużonej akwizycji użytkownicy trybu Dwell Fine mogą określić kształt kadłuba zaparkowanego samolotu, jego skrzydeł, stabilizatorów i silników.

Przy swoich licznych praktycznych zastosowaniach tryb Dwell Fine pozwala identyfikować różnice pomiędzy obiektami naturalnymi i stworzonymi przez człowieka. Zdjęcia w trybie Dwell są wykonywane z wielu różnych kątów, daje szansę by dostrzegać obiekty sztuczne poprzez luki w listowiu i między drzewami.

Źródło: ICEYE, Space24.pl

O autorze