Mouser sponsoruje konkurs Create the Future Design Contest

Mouser Electronics ogłosił, że został sponsorem 22. wydarzenia Create the Future Design Contest. To globalny konkurs dla inżynierów i innowatorów na projekt, który ma rozwiązać jakiś problem ludzkości, co ma zapewnić lepszą przyszłość. Konkurs jest organizowany przez SAE Media Group, SAE International Company, a także magazyn Tech Briefs.

Mouser jest sponsorem wydarzenia już od ponad 10 lat. Tegorocznymi sponsorami są także Intel, Analog Devices, a także producent oprogramowania do symulacji fizycznych, firma COMSOL. Konkurs rozpoczął się 1 marca i będzie trwać do 1 lipca 2024.

Zwycięzca otrzyma 25 000 USD oraz globalną rozpoznawalność. Poprzednie edycje zgromadziły ponad 15 000 pomysłów od inżynierów, przedsiębiorców i studentów z ponad 100 krajów świata.

Głównym zadaniem konkursu jest zwrócenie uwagi na projekty, które poprawiają byt ludzkości, zwiększają jakość opieki medycznej lub wspomagają zrównoważony rozwój. Poprzedni zwycięzcy zaprezentowali m.in. degradowalny plastik, urządzenie do transportu organów czy też ekrany zapobiegające przenoszeniu się chorób przez żywność.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze