TSMC rozważa budowę nowoczesnego zakładu integracji w Japonii

TSMC planuje otworzyć w Japonii nowoczesny zakład integracji półprzewodników, jak twierdzą źródła agencji Reuters. Ma to być ważny krok w planowanej odbudowie japońskiego sektora półprzewodnikowego.

Rozmowy są na wczesnym stadium i informacja nie została oficjalnie podana do wiadomości publicznej. Mówi się o tym, że w przyszłym zakładzie będzie zaimplementowana precyzyjna technologia CoWoS i ma to być pierwszy poza Tajwanem kraj, gdzie TSMC ją wykorzysta.

Nie ma jeszcze decyzji odnośnie terminu inwestycji. TSMC odmówiło komentarza w tej sprawie.

Nadchodzący boom na rynku półprzewodników, spowodowany eksplozją na rynku AI spowodował, że najwięksi producenci muszą zwiększyć swoje zdolności, aby nadążyć za potrzebami branży. TSMC już zapowiedział, że zbuduje nowy zakład integracji chipów CoWoS w Jiayi w południowym Tajwanie. Zapowiedział także inwestycje w Japonii, konkretnie na wyspie Kiusiu, gdzie znajduje się wiele ośrodków półprzewodnikowych. Tajwańska firma ma też duże interesy w Japonii, m.in obsługuje zamówienia gigantów Sony i Toyota.

Również największa konkurencja czyli Intel i Samsung planują inwestycje w Japonii. Jest tak dlatego, że Japonia może dostarczyć specjalistów oraz know-how w najnowocześniejszych technologiach.

Źródło: Reuters

O autorze