TRUMPF Huettinger rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe w podwarszawskiej Zielonce

TRUMPF Huettinger specjalizująca się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych technologii oficjalnie otworzyła nowy budynek centrum badawczo-rozwojowego w Zielonce pod Warszawą. Pozwoli to podwoić rozmiary parku maszynowego, laboratoriów i biur projektowych, co przyspieszy projektowanie i produkcję technologii wysokonapięciowych (HV) dla przemysłu półprzewodnikowego. W nowym budynku R&D znajdzie się 160 nowych stanowisk dla obecnych pracowników tego obszaru.

Nowy obiekt TRUMPF Huettinger to aż 3 800 mkw. nowoczesnej powierzchni, której połowa zostanie przeznaczona na laboratoria. Pozostałą przestrzeń wypełnią biura, warsztaty, magazyn, linie montażowe, stanowiskowa testowe i prototypowe. Dzięki rozbudowie całkowita powierzchnia centrum badawczo-rozwojowego w Zielonce przekroczy 9 200 mkw. i stanie się tym samym jednym z największych tego typu obiektów w regionie. Zatrudnienie znajdą tu m.in. inżynierowie, programiści, elektronicy, mechanicy, energoelektronicy, a także automatycy. Obecnie dział R&D w Polsce liczy blisko 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Od lewej: Paweł Ozimek, dyrektor generalny TRUMPF Huettinger w Polsce; Kamil Michał Iwandowski, burmistrz miasta Zielonka; dr Kazuya Nagaseki, Vice President Centrum Innowacji Tokyo Electron Miyagi Limited; Agata Dul, dyrektor linii produktów HV; Rafał Bugyi, prezes TRUMPF Hüttinger GmbH

Na każdym kroku staramy się podkreślać, że wzrost naszej firmy to nie tylko większa skala działalności, ale przede wszystkim konsekwentne inwestycje w najnowsze technologie, co owocuje wdrażaniem innowacji, które realnie rozwijają know-how i zwiększają możliwości i konkurencyjność naszych klientów. Cieszymy się, że właśnie tu, w Polsce, tworzymy supernowoczesną przestrzeń badawczą dla takich technologii, w której zatrudniamy najlepszych specjalistów. To także dowód na to, że polska myśl technologiczna ma się bardzo dobrze i przyszłość stoi przed nią otworem mówi Paweł Ozimek, dyrektor generalny TRUMPF Huettinger w Polsce.

Rozbudowa centrum R&D wpisuje się w konsekwentną strategię polskiego oddziału elektroniki TRUMPF, który w ostatnim roku obrotowym zwiększył nakłady finansowe na badania i rozwój o 61% rdr. Wzrost inwestycji w badania i rozwój odzwierciedla zaangażowanie firmy nie tylko w poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, ale z równie dużą energią wspieranie talentów z wielu krajowych uczelni technicznych.

Uruchomienie powiększonego centrum badawczo-rozwojowego w Zielonce to kolejny etap dynamicznej ekspansji TRUMPF Huettinger w obrębie aglomeracji warszawskiej. Firma posiada w regionie już 7 budynków, w których projektuje i produkuje nowoczesne rozwiązania dla sektora high-tech. Pod koniec 2023 roku firma otworzyła nowy zakład produkcyjny na warszawskiej Białołęce, a już w tym roku uruchomiła kolejny obiekt w sąsiadującej z Zielonką Kobyłce.

W uroczystym otwarciu nowej inwestycji i towarzyszącym mu symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział kluczowi przedstawiciele spółki TRUMPF Huettinger oraz gość specjalny, dr Kazuya Nagaseki, Vice President Centrum Innowacji Tokyo Electron Miyagi Limited, będącej jednym ze światowych liderów wytwarzających systemy do produkcji zaawansowanych półprzewodników (pamięci, procesory) i podzespołów dla przemysłu półprzewodnikowego.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze