Advantech zainwestuje w nowy hub logistyczny w Polsce

Advantech planuje inwestycję w nowy hub logistyczny, zlokalizowany na terenie Polski, poinformowała IIoT Sales Director CEE w Advantech, Alicja Strzemieczna.

Nowy hub na terenie Polski stanowi dla nas kamień milowy w dalszym rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki tej inwestycji znacznie przyspieszą wszelkie procesy, od operacji  logistycznych, po inwestycje strategiczne. To sprawi, że nasz kraj stanowić będzie coraz większe  znaczenie dla globalnych wyników firmy – powiedziała Alicja Strzemieczna, cytowana w komunikacie.

Advantech będzie kontynuował rozwój AI w sektorze przemysłowym i mobilnym, stawiając na innowacje pozwalające klientom na zwiększenie efektywności, poprawę bezpieczeństwa i  optymalizację procesów operacyjnych.

Od 1 kwietnia 2024 roku, filia w  Polsce przekształci się w oddział europejskiej centrali, która na co dzień funkcjonuje w  holenderskim Eindhoven. Zmiana ta ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju firmy, umożliwiając istotne usprawnienia w procesach logistycznych. Inwestycje w polską placówkę stanowią również dowód na silną pozycję Polski zarówno pod względem geograficznym, jak i biznesowym.

Źródło: ISBnews, Inwestycje.pl

O autorze