Medicalgorithmics zawiera umowę z ośrodkiem IDTF First-Call Medical z USA

Medicalgorithmics pozyskał piątego klienta na amerykańskim rynku IDTF – niezależnych placówek diagnostycznych, które obsługują szpitale i gabinety lekarskie. Firma First-Call Medical, specjalizująca się głównie w obszarze chorób serca, będzie korzystała z platformy diagnostycznej polskiej spółki do analizy sygnału EKG pacjentów do diagnostyki arytmii i innych zaburzeń.

First-Call Medical to piąty klient na amerykańskim rynku IDTF (Independent Diagnostic Testing Facility), dla którego Medicalgorithmics rozpoczął świadczenie usług w tym roku. Firma ma siedzibę w Massachusetts i wykonuje badania diagnostyczne dla szpitali i innych placówek medycznych w północno-wschodnim regionie USA. Wynagrodzenie dla spółki jest uzależnione od ilości wykonanych analiz dla nowego klienta.

Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy i testy techniczne z kilkoma kolejnymi centrami diagnostycznymi. Łącznie rozpoznała na rynku amerykańskim 115 ośrodków IDTF, które mogą być zainteresowane dostępem do technologii i autorskiego systemu sztucznej inteligencji w różnych modelach biznesowych.

Ośrodki IDTF nie są jedyną kategorią podmiotów na rynku amerykańskim, z którymi Medicalgorithmics może współpracować. Polski medtech pracuje także nad pozyskaniem partnerów, którzy są dostawcami urządzeń medycznych lub rozwiązań technologicznych dla sektora opieki zdrowotnej.

Źródło: Stockwatch.pl

O autorze