Volkswagen Poznań rozbudowuje swój dział R&D

Volkswagen Poznań poszukuje specjalistów do działu rozwoju i planuje zatrudnić nawet 140 inżynierów. Mają oni tworzyć innowacyjne rozwiązania dla motoryzacji, takie jak auta elektryczne i pojazdy autonomiczne.

Dział rozwoju Volkswagen w Poznaniu działa od 2014 r. Eksperci prowadzą tam m.in. wirtualne analizy i badania poziomu hałasu w pojazdach, a także przeprowadzają kompleksowe testy samochodów oraz ich systemów elektronicznych. Pracownicy działu przyczyniają się również do rozwoju zaawansowanych technologii „jazdy autonomicznej”. Teraz oddział potrzebuje pracowników.

Nowe miejsca pracy są oferowane w pierwszej kolejności osobom już zatrudnionym w firmie. Oferuje ona wsparcie w przekwalifikowaniu się i zdobyciu kluczowych kompetencji dla tych, którzy chcą dołączyć do Działu Rozwoju. W Dziale pracuje obecnie około 130 osób, a planowane jest zatrudnienie kolejnych 140 inżynierów.

Wymagania dla nowych pracowników obejmują m.in. znajomość systemów elektronicznych i aplikacji informatycznych, ukończenie studiów związanych z elektrotechniką lub inżynierią motoryzacyjną, oraz biegłość w języku angielskim lub niemieckim. Pracownicy muszą być również gotowi do wyjazdów i szkoleń zagranicznych.

Źródło: Business Insider

O autorze